USD 32,20
EUR 35,01
ALTIN 2.500,70
BIST100 10.644
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Gülşan, aday adaylığı başvurusunda bulundu

Eski Adapazarı Kızılay Şube Başkanı Nur Gülşan, AK Parti İl binasına gelerek aday adaylığı başvurusu yaptı. Gülşan, Sakarya’ya hizmet etmek için bu göreve talip olduğunu belirtti.

Gülşan, aday adaylığı başvurusunda bulundu
16 Mart 2023 | 15:01
Son Güncelleme:

AK Parti’de aday adaylığı süreci devam ederken başvurular da yoğun bir şekilde devam ediyor. Nur Gülşan, 28. dönem AK Parti Sakarya milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı.

NUR GÜLŞAN KİMDİR?

Nur Gülşan AK Parti Erenler İlçe Teşkilatında ve Sakarya İl Kadınlar Kolu yönetim kurulunda aktif olarak görev yaptı.

Sakarya Yerel Kültür Derneği Kadınlar Kolu Başkanı da olan Gülşan, 2019 yılından bu yana Adapazarı Kızılay Şube Başkanlığı görevini yürütüyor. Gülşan, Aday adaylığı dolayısıyla Kızılay Başkanlığından istifa etti.

1978 Adapazarı doğumlu olan Nur Gülşan lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde, yüksek lisansını ise Sakarya Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. İki çocuk annesi olan Nur Gülşan, Aile Şirketleri olan Gülşan Branda ve Tente İmalatı Şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

ADAY ADAYLIK TAKVİMİ

AK Parti'de milletvekilliği aday adaylığı başvuruları Salı günü başlamıştı. Aday adaylarının başvurusu için AFAD'a bağış zorunluluğu bulunuyor. Bağış miktarı yetişkinler için 20 bin, kadın ve gençler için 10 bin, engelliler için ise 5 bin lira olarak belirlendi. Aday adaylığı başvuruları 22 Mart Çarşamba Günü Saat 17.00’ye e kadar sürecek.

Aday müracaatlarını elektronik ortamda alınacak. Teşkilat temayül yoklaması 'e-temayül' şeklinde yapılacak. Teşkilat temayül yoklaması Teşkilat Temayül Yoklaması 25 Mart Cumartesi Günü yapılacak.