USD 18,63
EUR 19,63
ALTIN 1.077,07
BIST100 4.963
İHBAR hattı 0552 642 79 79

"Gençlerimiz için samimi adımlar atıyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ödül takdim edilen Büyükşehir Belediyesi’nin Genç Katılımlı Proje Atölyesi Fikir Yarışması’nın kazananı ‘Sakarya Okuyor’ projesi Sakarya Şehircilik Ödülü’nün sahibi oldu. Yüce, “Yarınlarımızı daha iyi yerlere getirecek olan gençlerimiz için düşünüyor, planlar yapıyor ve samimi adımlar atıyoruz. Gelecek yıl 2 farklı temada yarışmamızı düzenleyeceğiz. Katılan tüm gençlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

"Gençlerimiz için samimi adımlar atıyoruz" - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlerin belediyecilik çalışmalarına katılmasını teşvik eden ‘Genç Katımlı Proje Atölyesi Fikir Yarışması’nda ödüller sahiplerine takdim edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı ‘Tam Bana Göre Festival’de ödül alan proje yarışmasına gençler 89 farklı projeyle başvuru yaptı. “Üret, Karar Ver, Uygula” sloganıyla düzenlenen projenin birincisini vatandaş oylarıyla belirledi ve gerçekleştirilen törende ‘Sakarya Şehircilik Ödülü’ projenin sahibinin oldu.

"Gençlerimiz için samimi adımlar atıyoruz" - Sayfa 2

Ödüller Başkan Yüce’den

Ramada Otel’de düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin ev sahipliği yaptığı ödül töreninde ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Müftüsü Hasan Başiş, bürokratların yanı sıra proje yarışmasına katılan gençler ve aileleri yer aldı. Sakarya’da şehrin yarınlarına yön vermek için projelerini hazırlayan gençlere ödüllerini Başkan Ekrem Yüce takdim etti.

"Gençlerimiz için samimi adımlar atıyoruz" - Sayfa 3

‘Sakarya Okuyor’ kazanan oldu

Ağustos ayında halk oylamasıyla seçilen ‘Sakarya Okuyor’ isimli proje vatandaşların oylarıyla birinci seçildi. Oylama sonucunda birinci olan projeye Sakarya Şehircilik Ödülü ve 15 bin TL para ödülü takdim edilerek proje uygulamaya alındı. Diğer 9 finalist projeye de Katılım Teşvik Ödülü olarak 3’er bin TL para ödülü takdim edildi.

 

"Gençlerimiz için samimi adımlar atıyoruz" - Sayfa 4

Gençlerimiz için samimi adımlar atıyoruz

Yarışmaya katılan tüm gençleri tebrik ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak milletleri aydınlatacak bir nesil yetiştirmek ve destekçisi olmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yarınlarımızı daha iyi yerlere getirecek olan gençlerimiz için yenilikler düşünüyor, planlar yapıyor ve samimi adımlar atıyoruz” dedi. Yüce, Gençler Şehrin Geleceğine Yön Veriyor çağrısı ile Üret – Karar Ver – Uygula sloganıyla gerçekleştirdikleri proje yarışması için çeşitli çalışmalarla gençlere ulaştıklarını belirtti.