USD 15,63
EUR 16,34
ALTIN 916,73
BIST100 2.391
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Gelecek Partisi’nin o haberi yalan çıktı

Gelecek Partisi bugün sabah saatlerinde basın kurumlarına servis ettiği bir haberde 30 AK Partilinin istifa ettiğini söylemişti Gelecek Partisi’nin o haberi yalan çıktı.

Gelecek Partisi’nin o haberi yalan çıktı
13 Mayıs 2022 | 23:30
Son Güncelleme:

Gelecek Partisi bugün sabah saatlerinde basın kurumlarına bir haber servis etti. 30 AK Partilinin istifa ettiği söylenen haber yalan çıktı. AK Parti Karasu İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ; "Yaptığımız araştırmalar sonucunda da AKBIS sistemimizde herhangi bir toplu istifanın bulunmadığı açıkça görülmüştür." denildi.

AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Sakarya ‘da bazı yerel haber sitelerine konu olan 'AK Parti’den 30 kişi istifa edip, Gelecek Partisine geçti' başlıklı çıkan haberlere tepki göstererek sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “AK Parti Karasu İlçe Teşkilatı’mıza kayıtlı toplam 12 bin 630 üyemiz bulunmaktadır. Biz, her hafta 30 ila 50 arasında bir üye kaydı işlemi gerçekleştiren güçlü ve dinamik bir teşkilat yapısına sahibiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda da AKBİS sistemimizde herhangi bir toplu istifanın bulunmadığı açıkça görülmüştür. Alenen tüm taraflar tarafından bilinen bu durum karşısında, yapılan dezenformasyonun ve tezviratın kimi basın yayın organları tarafından kasıtlı ve mesnetsizce yapıldığı ortaya çıkmıştır. AK Parti, milletin kurduğu ve bu aziz milletin büyüttüğü bir partidir. AK Parti; üyesiyle, sandık yönetimleriyle, mahalle teşkilatlarıyla, il-ilçe teşkilatlarıyla, yerel yönetimleriyle, belediyeleriyle, milletvekilleriyle hülasa tüm teşkilatlanmalarıyla çok büyük bir ailedir. FARKLI GAYELER Bu büyük ailenin ismini istismar etmek, buradan nemalanmak için farklı yolları deneyen tüm zümrelere de AK Parti teşkilatları olarak gerekli cevabı, gerekli mercilerde verecek kudrete ve güce de sahip bir teşkilatız. Karasu İlçe Başkanlığı olarak, farklı gayeler elde etmek adına yapılan bu yalan haberi kınıyoruz. AK Parti iktidarının gücünü ve ismini kullanarak bir siyasi propaganda aracı güden ve buradan bir siyasi malzeme çıkarmaya çalışan ilgili sorumsuz medya kuruluşu hakkında tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı ifade ediyor, haberi doğrulamadan yayınlayan diğer yerel medya temsilcilerimizi de daha ilkeli ve sorumlu olmaya davet ediyorum” dedi.

"BOŞUNA ÇIRPINMAYIN GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Gelecek Partisi'nin basın kurumlarına yalan haber olarak servis ettiği 30 AK Partilinin istifa haberlerine yüklendi.

Karşıt bloğun yalan haberler ürettiğini söylen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, "Bazen bir yerden düğmeye basılmış gibi manipülasyonlar, dezenformasyonlar ve yalan haberler üretiliyor. Bunu ne biz yutarız ne de milletimiz... Boşuna çırpınmayın Güneş balçıkla sıvanmaz." sözlerine yer verdi.

"TÜM GAYELERİ İKTİDARIN GÜCÜNDEN NEMALANMAK"

Bir tepkide AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’den geldi.

Yunus Tever açıklamasında: “Bazı yerel medya kuruluşlarının dezenformasyon ve algı operasyonlarını yürüten “ağ”a dahil olduklarını üzülerek takip ediyoruz. Tek gayeleri iktidarın gücünden nemalanmak. Kasıtlı ve mesnetsizce yapılan haberler ile AK Parti’yi ilzam edeceklerini sanıyorlar. Başaramayacaksınız! Reyting uğruna ya da ideolojik saiklerle yapılan yayıncılığın oluşturacağı tahribata karşı tüm yerel medya kurumlarımızı daha sorumlu olmaya/davranmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.