USD 31,38
EUR 34,05
ALTIN 2.100,98
BIST100 9.097
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Gazeteci Şahin’den gençlere sosyal medya uyarısı

Gazeteci Zafer Şahin, Büyükşehir Belediyesi’nin “Yerel Yönetimler ve Medya” konferansında gençlere sosyal medyanın gücünü, aynı zamanda tehlikeli taraflarını anlatarak dezenformasyonla mücadeleyi anlattı.

Gazeteci Şahin’den gençlere sosyal medya uyarısı - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Alanında uzman akademisyenler, sanatçılar ve birçok konuğun ağırlandığı programlar Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilen (SGM) “Yerel Yönetimler ve Medya” konferansıyla devam etti.

Gazeteci Şahin’den gençlere sosyal medya uyarısı - Sayfa 2

Programın konuğu ise Türkiye’nin tanıdığı gazeteci Zafer Şahin oldu İletişimci gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programda Şahin sosyal medyanın önemini, gücünü, tehlikeli taraflarını detaylı örneklerle anlattı.

Gazeteci Şahin’den gençlere sosyal medya uyarısı - Sayfa 3

Bu mecralar üzerinden yapılan dezenformasyonlarla nasıl mücadele edileceği konusuna değinen Gazeteci Şahin, “Yapılan her güzel şey itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor ve bu sosyal medya kullanılarak yapılıyor. Özellikle burada hedef gençler “ifadelerini kullandı.

Gazeteci Şahin’den gençlere sosyal medya uyarısı - Sayfa 4

Şahin, “Doğalgaz bulundu fakat doğalgaza neden zam geliyor diye soruyorlar, ya da Gabar’da petrol bulunuyor neden petrole zam geliyor diye soruyorlar. Doğalgazı ve petrolü buluyorsunuz ama şöyle bir istatistik var. Türkiye eğer Bulgaristan kadar bir ülke olsaydı biz kendimize petrol ülkesi diyebilirdik. Çünkü biz toplam petrol rezervimizin %8,5 nu kendi topraklarımızdan çıkartabiliyoruz” ifadelerini kullandı.