USD 32,77
EUR 35,09
ALTIN 2.457,99
BIST100 10.471
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Farkındalığın adı hipertansiyon: Büyükşehir’den örnek hareket

Büyükşehir Tıp Merkezi, 17 Mayıs ‘Dünya Hipertansiyon Günü’ için stant kurdu. Tıp Merkezine gelen vatandaşların tansiyonları ölçüldü, hipertansiyon hakkında bilinmeyenler anlatıldı. Büyükşehir’in uzman sağlıkçıları “her şeyin başı sağlık” vurgusu yaptı.

Farkındalığın adı hipertansiyon: Büyükşehir’den örnek hareket - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü’nde farkındalık oluşturulması amacıyla örnek bir çalışmaya imza attı.

Farkındalığın adı hipertansiyon: Büyükşehir’den örnek hareket - Sayfa 2

Gün boyu ‘hipertansiyon’ taraması
Büyükşehir Tıp Merkezi’nde güne özel hipertansiyon sağlık taraması hizmeti verildi.
Sağlık testine gün boyunca çok sayıda vatandaş katıldı.

Farkındalığın adı hipertansiyon: Büyükşehir’den örnek hareket - Sayfa 3

Büyükşehir’in uzman sağlıkçılarından hipertansiyonla ilgili bilgi alan, merak ettiklerine cevap bulan vatandaşlar tansiyonlarını ölçtürdü ve güncel sağlık durumuyla ilgili rapor aldı.

Farkındalığın adı hipertansiyon: Büyükşehir’den örnek hareket - Sayfa 4

Her şeyin başı sağlık
Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Bugün Tıp Merkezimize gelen birçok vatandaşımızı Hipertansiyon konusunda bilgilendirdik. Doğru tansiyon ölçümünün nasıl olması gerektiği ve tedavi şekilleri hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Tansiyonu yüksek çıkan kişilere takip kartı vererek izlemeleri gereken yolu anlattık. Unutulmamalıdır ki hipertansiyon tedavisi tamamen kişiye özel düzenlenmelidir ve her şeyin başı sağlıktır” denildi.