USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Erdoğan uyarmıştı: Bumerang gibi sizi vuracaktır

Paris'te terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının gerçekleştirdiği şiddet olayları tırmanırken, kanlı örgüte yönelik Fransa'daki "sahip-yılan" ilişkisi 40 yıllık geçmişe dayanıyor.

Erdoğan uyarmıştı: Bumerang gibi sizi vuracaktır - Sayfa 1

Paris'te ipler geriliyor. Olaylar cuma günü akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen bir Fransız'ın 3 kişiyi öldürmesiyle başladı.

Erdoğan uyarmıştı: Bumerang gibi sizi vuracaktır - Sayfa 2

Fransa'daki bir seyahat firmasında şoförlük yapan William B. adlı 69 yaşındaki saldırganın, 2016 ve 2021'de Paris'teki mülteci merkezlerine biri kılıçla olmak üzere iki saldırı daha düzenlediği belirlendi. Son saldırısını 10. Bölge'de gerçekleştiren William B., 3 kişiyi öldürürken 3 kişiyi yaraladı. 

YILANIN SAVUNMASI: 'BİZİ BİR KEZ DAHA KORUYAMADINIZ'

Olayın akabinde Fransa'daki terör örgütü PKK oluşumları, 'Bizi bir kez daha koruyamadınız' diyerek sokaklara taştı.

PKK sempatizanları saldırı gerekçesiyle Paris'te sivillere ve polislere ait araçları yan yatırıp yakarken civardaki dükkanları yağmaladı.

Erdoğan uyarmıştı: Bumerang gibi sizi vuracaktır - Sayfa 3

Zaman zaman çatışmaya dönüşen saldırılarda 50'ye yakın polis yaralanarak civardaki hastanelere kaldırıldı. Kentte 2 günlük zarar bilançosunun on milyorca euro seviyesinde olduğu ifade ediliyor.

Erdoğan uyarmıştı: Bumerang gibi sizi vuracaktır - Sayfa 4

Fransız halkı, Macron hükümetini teröre sağlanan destekten ötürü suçlayıp PKK'lıların kapı dışarı edilmesini talep ediyor.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİ ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ: 'BUMERANG GİBİ SİZİ VURACAKTIR'
Paris'te başlayıp Marsilya ve civar şehirlere sıçrayan olaylar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerini yeniden gündeme getirdi. 

Tarihler 9 Kasım 2016'yı gösterdiğinde 20. Uluslararası İş Forumu Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerini himaye eden Batı ülkelerine hitaben şöyle seslenmişti:

"Buradan kaçıp giden teröristlere kim kapısını açıyor? Batı'nın yöneticileri, cumhurbaşkanları, başbakanları kapı açıyor. Acaba Türkiye batının teröristlerine kapısını onların anlayışı ile açacak olsa bunların duruşu nasıl olurdu merak ediyorum. Şunu bilmelerini istiyorum: Bu bumerang gibi sizi vuracaktır. Bir taraftan PKK'yı terör örgütü ilan edeceksin, öbür taraftan terör örgütü PKK yöneticilerine Avrupa Parlamentosu'nun kapılarını açacaksın. Bu ne menem iş. Böyle sakat bir anlayış olabilir mi. Bu ikiyüzlülüğün ta kendisi."