USD 12,37
EUR 14,01
ALTIN 713,05
BIST100 1.776
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Engin Özkoç yine köşeye sıkıştı

FETÖ ile görüşmeleri bir bir ortaya çıkan Engin Özkoç ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. İddiaya göre FETÖ’cü bir forum sitesinden Özkoç’u zor durumda bırakan fotoğraf ve videoların hepsi önceki gün silindi.

Engin Özkoç yine köşeye sıkıştı
14 Ekim 2021 | 10:26
Son Güncelleme:

17-25 SONRASI MEKİK DOKUMUŞ

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un, 2013’ten sonraki ABD ziyaretleri ve bu ziyaretler sırasında FETÖ’nin üst düzey imamlarıyla görüşmelerinin ortaya çıkmasının ardından, haberlere kaynak oluşturduğu zannıyla FETÖ’cü Rumi Forum internet sitesinin, Özkoç ile ilgili tüm haber, fotoğraf ve videoları sildiği iddia edildi. Bu iddialara kamuoyunu ikna edecek cevaplar veremeyen Özkoç’un ise iddiaları gündeme getiren Av. Burak Bekiroğlu ile Gazeteci Yazar Fuat Uğur hakkında dava açtığı öğrenildi.

"ENGİN ÖZKOÇ VE AVUKATI: TENCERE-KAPAK"

Gazeteci Fuat Uğur, Türkiye Gazetesi’nde yayınlanan bugünkü köşe yazısında bu gelişmeleri anlatırken, ‘Engin Özkoç ve Avukatı: Tencere Kapak’ başlığı altında “Avukatı da Celal Çelik adlı kişi. Hakkında “FETÖ’ye yardım, silahlı terör örgütü propagandası, zincirleme hakaret, kamu görevlisine alenen hakaret” gibi suçlardan üç ayrı dava açılan ve 11 yıl 11 aydan 40 yıla kadar hapis cezası istenen bir avukat Celal Çelik.” diye yazdı.

FETÖ’CÜ RUMİ FORUM’UN İNTERNET SİTESİ ENGİN ÖZKOÇ’UN FOTOĞRAFLARINI NEDEN SİLDİ?

Uğur yazısında Engin Özkoç’a şu soruları yöneltti:

“Engin Özkoç hakkında “Garip ama gerçek” son bir bilgi.
FETÖ’cü Rumi Forum derneğinin internet sitesi Engin Özkoç’a ait fotoğrafları ve videoları önceki gün tamamen silip yok etti.
FETÖ’cüler Av. Burak Bekiroğlu’nun faydalandığı kaynağı ortadan kaldırdıklarını düşünüyorlar ama Bekiroğlu onları çoktan birden fazla kopyaladı ve sakladı.

Şimdi üç soru var ortada:

1-Engin Özkoç, "Onursal başkanı" Fetullah Gülen olan FETÖ’cü Rumi Forum yöneticilerinden “O fotoğraflar yüzünden burada başım derde girdi, silin onları” diye bir talepte bulundu mu?

2-Eğer böyle bir talepte bulunmadıysa FETÖ’cü Rumi Forum yöneticileri Engin Özkoç’u neden korumaya aldı?

3-Dahası var. FETÖ’cüler, neden geçmiş dönemde AK Partililerin kendileriyle birlikte olan fotoğraflarını yayınlarken CHP’lilerle ve bugün İyi Parti’de görev yapan kimi siyasetçilerle olanları gözden kaçırıyor ya da siliyorlar?”

“SUSTURMAK İSTİYOR”

Gazeteci Yazar Fuat Uğur, Özkoç’un kendisi ve Avukat Burak Bekiroğlu ile ilgili açtığı davayı ise şöyle yorumladı:

“Bakın Avukat Burak Bekiroğlu, günlerdir CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Özkoç’un 2013 ve özellikle de 17-25 Aralık süreciyle FETÖ ile kıran kırana kavga başladıktan sonra 2014 yılında Amerika’da FETÖ’cüler tarafından düzenlenen tüm organizasyonlarda nasıl boy gösterdiğini, nasıl orada bugün de firari olan FETÖ’cülerle yan yana olduğunu fotoğraflarla paylaşıyor sosyal medya mecralarında. Engin Özkoç “Orada AK Partili milletvekilleri de vardı” diyerek yalan söyledi. Çünkü AK Partili hiçbir vekil 2014 yılında FETÖ’cülerin hiçbir toplantısına katılmamıştı. O toplantılarda yalnızca Engiz Özkoç vardı. Burak Bekiroğlu, en son Engin Özkoç’un azılı FETÖ’cü firari Ahmet Sait Kavurmacı ile birlikte olduğu fotoğrafları yayınladı.

Ondan öncekiler daha da beterdi, hepsi de birbirinden azılı firari FETÖ’cüler:
Emre Uslu, Emre Çelik, Faruk Taban, Furkan Koşar, Hakan Şükür, Kerim Teber, Mahmut Yeter, Kerim Balcı, Özkur Yıldız, Rızanur Meral, Süleyman Turhanoğulları vd...

Engin Özkoç’a bu fotoğrafların ne anlama geldiğini, bu FETÖ’cülerle nasıl ve ne sebeple yan yana bulunduğunu Ulusal Kanal’da yayınlanan Havadis programında tek tek sorduk. Avukat Burak Bekiroğlu da bu bilgileri ve görüntüleri paylaşan kişi olarak konuğumuzdu.

Ama Özkoç, “yayına katılın” çağrımıza uymak yerine ben ve Burak Bekiroğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Gerekçesi hakaret ve iftira!
Oysa ortada hakaret de yok iftira da. Soru soran ve cevap isteyen bir gazetecilik var.
Bizi zavallıca susturmak istiyor.”

BİR ÇOK SİYASETÇİYİ İSTİFAYA DAVET ETMİŞTİ

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM’de düzenlediği basın toplantılarında bir çok siyasetçiyi istifaya davet etmişti. Özkoç,”Birazcık onuru olan istifa eder” cümlesini de istifa çağrıları arasında sıklıkla kullanmıştı.

DEVAMI GELECEK

Konular: CHP, Engin Özkoç, fetö