USD 17,92
EUR 18,23
ALTIN 1.024,34
BIST100 2.913
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Dünya yıldızları bu okulda keşfediliyor

Sakarya’da dünya yıldızı sporcuların keşfedileceği, 22 bin çocuk ve gencin ücretsiz eğitim alacağı Büyükşehir Yaz Spor Okulları açıldı.

Dünya yıldızları bu okulda keşfediliyor - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sportif alanda yürüttüğü projeleri çeşitlendirdi, çalışmalarına hız kazandırdı. Kendi bünyesindeki Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde geleceğin yıldızlarını, dünyanın her yerinde Türk Bayrağı’nı dalgalandıracak başarılı sporcuları yetiştiren belediye, yaz spor okulları için tüm hazırlıklarını yaptı. Tüm spor dallarında gerekli altyapıyı ve eğitim zeminini oluşturan, tesislerini dolu dolu bir yaz programı için hazırlayan Büyükşehir, yeni yetenekleri keşfetmek için Yaz Spor Okulları’nı tamamen ücretsiz bir şekilde açtı.

1 15
Dünya yıldızları bu okulda keşfediliyor - Sayfa 2

Büyükşehir Ekrem Karaberberoğlu Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen açılış programına Başkan Ekrem Yüce de katıldı. Programda Yüce’nin yanı sıra ayrıca AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Gençlik Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ak, Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, ilçe belediye başkanları, ilçe teşkilat başkanları ve çok sayıda sporsever yer aldı. Yüce, burada Büyükşehir’in ve kentin dört bir yanından gelen sporcularla ve çocuklarla bir araya geldi.

2 15
Dünya yıldızları bu okulda keşfediliyor - Sayfa 3

 ‘Spor Şehri’nde dünya kupası ve festival

Yüce, açılış konuşmasında Sakarya’nın ‘spor şehri’ olarak anılmasını ve dünyanın spor kentleri arasında yer almasını arzu ettiklerini, bunun için gündüz-gece demeden çalıştıklarını ifade etti. Yüce, ‘Bisiklet Dostu Şehir’ unvanı için ortaya koyulan mücadeleyi, bisikleti sevdirmek ve hayatın içinde yer almasını sağlamak için yapılan yatırımları anlatırken, Ağustos’ta yapılacak olan BMX’in Eliminatör Dünya Kupası hakkında ve aynı anda başlayacak olan Sakarya Bisiklet Festivali hakkında bilgiler verdi.

3 15
Dünya yıldızları bu okulda keşfediliyor - Sayfa 4

Büyükşehir’in sportif anlamda başarısına vurgu yapan Yüce, Süper Lig’de mücadele eden hentbol takımını da Büyükşehir’in bünyesine katmanın bu anlamda büyük bir katma değer olduğunu ifade etti. Yüce, 27 farklı branşta başlattıkları Yaz Spor Okulları’nın tüm vatandaşların katılımı için ücretsiz olduğunu dile getirdi.

4 15