USD 8,66
EUR 10,34
ALTIN 494,12
BIST100 1.402
Bip BİP İletişim Hattı 0532 629 40 54

Düğünler nasıl yapılacak? Düğün kısıtlamaları devam ediyor mu?

Nikah ve düğünler nasıl yapılacak? Nikah ve düğün kısıtlamaları kalktı mı? İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi.

Düğünler nasıl yapılacak? Düğün kısıtlamaları devam ediyor mu? - Sayfa 1

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi.

1 5
Düğünler nasıl yapılacak? Düğün kısıtlamaları devam ediyor mu? - Sayfa 2

Nikah ve düğün törenleri 100 davetli ile sınırlandırılacak

Nikah ve düğün törenleri, masa ve sandalyeler arasında gerekli mesafenin bırakılması, yiyecek-içecek ikramı yapılmaması, azami 100 davetli ile sınırlandırılması kaydıyla başlayacak.

2 5
Düğünler nasıl yapılacak? Düğün kısıtlamaları devam ediyor mu? - Sayfa 3

Nikah törenleri ve düğünlerde uygulanacak kurallar

Genelgede, nikah törenleri ile nikah merasimi şeklindeki düğünlerin; açık alanlarda Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde nikah törenleri ve düğünlerle ilgili belirlenen tüm kurallara eksiksiz riayet edilmesi, masa ve sandalyeler arasında gerekli mesafenin bırakılması ile temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulması, yiyecek-içecek ikramının yapılmaması, kapalı alanlarda ise bu kurallara ilave olarak kişi başı asgari 6 metrekare alan bırakılması, azami 100 davetli ile sınırlandırılması kaydıyla 1 Haziran Salı gününden itibaren yapılabileceği belirtildi.

3 5
Düğünler nasıl yapılacak? Düğün kısıtlamaları devam ediyor mu? - Sayfa 4

Yiyecek-içecek ikramına ve kapalı alanlarda azami davetli sayısına ilişkin kısıtlamalara 15 Haziran 2021 Salı günü son verilecektir. Bu tarihten sonraki nikah törenleri ve düğünlerde yiyecek-içecek ikramı yapılabilecek olup kapalı alanlarda kişi başına en az 6 metrekare alan bırakılması kaydıyla azami katılımcı sınırı uygulanmayacak.

Nişan ve kına gibi etkinliklere 1 Temmuz 2021 tarihinden sonra izin verilecek.

4 5