USD 27,12
EUR 28,90
ALTIN 1.674,12
BIST100 7.856
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Doğa tutkunlarının unutulmaz macerası

Büyükşehir Belediyesi’nin Genç Atölyesi, doğa tutkunları için bu yıl unutulmaz bir macera oldu. Atölyenin kapanış derslerinde öğrenciler Söğütlü, Kaynarca, Karasu’nun yanı sıra Bursa gezisiyle tarihi ve kültürel anlamda zengin bir ders geçirdi. Gençlere tarihi mirasın aktarımını uzman akademisyenler yaptı.

Doğa tutkunlarının unutulmaz macerası - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Genç Atölye programı, doğa tutkunları için de unutulmaz bir dönemi geride bıraktı. Tarihi, kültürel ve sosyal anlamda birçok kazanım elde eden gençler Doğa tutkunları Atölyesi’nde Sakarya’nın ve Türkiye’nin en önemli noktalarına turistik geziler gerçekleştirdi.

Doğa tutkunlarının unutulmaz macerası - Sayfa 2

Atölye her bir haftasında ders için birbirinden güzel noktalar seçildi. Doğaseverlerin katıldığı atölyede dönemin son dersleri ise Sakarya ve Bursa’daki farklı lokasyonlarda yapıldı. 

Doğa tutkunlarının unutulmaz macerası - Sayfa 3

Öğrenciler 15 Ağustos Salı günü Söğütlü Akgöl’ü ve 16 Ağustos Çarşamba günü Söğütlü, Kaynarca, Karasu ilçelerindeki farklı lokasyonları gezdi. 17 Ağustos Perşembe günü ise rota Bursa’ya çevrildi.

Doğa tutkunlarının unutulmaz macerası - Sayfa 4

Genç Atölye’nin yeşile ve doğaya hayran öğrencileri gölü, ormanı, doğal platosu, tarih mirasıyla bu noktalardaki önemli değerleri gezdi, araştırdı, tarihi öyküsünü inceledi. Doğaseverlere bu kazanımlar ve tarihi birikimi koordinatör Erkan Kotan, Prof. Dr. Mehmet aşar Ertaş ve tarihçi yaza Oğuzhan Kır aktardı.