USD 27,08
EUR 28,84
ALTIN 1.675,16
BIST100 7.795
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Diyarbakırlı gençler Sakarya’da

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’dan gelen öğrencilere şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini gezdirdi ve vatandaşın hayatını kolaylaştıran yatırımlarını tanıttı. Gezinin en anlamlı ziyareti ise Diyarbakırlı vatandaşların çok sevdiği Sakaryalı Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın kabir ziyareti oldu. Öğrenciler kardeşliğin şehri Sakarya’ya hayran kaldı.

Diyarbakırlı gençler Sakarya’da - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin yatırımları, tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için gerçekleştirilen geziler tüm hızıyla devam ediyor. 

Diyarbakırlı gençler Sakarya’da - Sayfa 2

Bu kapsamda düzenlenen organizasyonun son konukları Diyarbakır Ombudsman Öğrenci Topluluğu oldu. Şehrin muhtelif yerlerinde keşfe çıkan öğrenciler, Diyarbakır halkı adına vefa örneği göstererek Şehit Gaffar Okan’ın mezarını ziyaret ettiler.

Diyarbakırlı gençler Sakarya’da - Sayfa 3

Gezi programı kapsamında ilk olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen, Türkiye’nin tek parça halindeki longoz ormanı olan Acarlar Longozu gezildi, Sakarya Nehri’nin Karadeniz’le buluştuğu nokta Yeni Mahalle, Büyükşehir marifetiyle yenilenen İl Ormanı Tabiat Parkı gibi doğal güzellikler ziyaret edildi.

Diyarbakırlı gençler Sakarya’da - Sayfa 4

Diyarbakırlı öğrenciler daha sonra Büyükşehir’in şehre kazandırdığı ve BELPAŞ marifetiyle işletilen Hanımeli Pazarı, Şifa Evi, Çikolata Evi, Vagon Park, Orman Park ve Kent Park işletmelerini inceleyerek şehir hakkında fikir sahibi oldular.