USD 27,08
EUR 28,85
ALTIN 1.668,30
BIST100 7.743
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Diş Hekimliği Fakültesi’nde İlk Mezuniyet Heyecanı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ilk mezunları için SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Diş Hekimliği Fakültesi’nde İlk Mezuniyet Heyecanı - Sayfa 1

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2022- 2023 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 21 Temmuz Cuma günü düzenlendi.

Diş Hekimliği Fakültesi’nde İlk Mezuniyet Heyecanı - Sayfa 2

Törene, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Sakarya Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Öğr Üye Abdulkadir Altınsoy, Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yıldız,  Sakarya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Furkan Beşel, akademik ve idari personeller, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Diş Hekimliği Fakültesi’nde İlk Mezuniyet Heyecanı - Sayfa 3

İlk mezunlarını veren Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde mezuniyet töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yıldız, katılımcılara ve mezun öğrencilere teşekkür ederek törenin anlam ve önemine vurgu yaptı. 

Diş Hekimliği Fakültesi’nde İlk Mezuniyet Heyecanı - Sayfa 4

Eğitim hayatları boyunca sergiledikleri azim ve başarılar için öğrencilere takdirlerini ileten Prof. Dr. Yıldız, mezunların pandemi ve deprem gibi zorluklarla mücadele ettikleri dönemde verdikleri özverili çabaya dikkat çekerek, onların diş hekimliği alanında geleceğin parlak isimleri olacaklarına olan inancını dile getirdi.