USD 32,22
EUR 34,97
ALTIN 2.420,04
BIST100 10.677
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Çocuklar hayallerindeki şehri maketlerle inşa etti

Büyükşehir Belediyesi, çocukların hayal dünyasını desteklemeye ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine katkı sağlamaya devam ediyor. Sosyal Gelişim Merkezi'nde (SGM), çocuklar hayalindeki şehri maketlerle süsleyerek gerçekleştirdikleri etkinlikle eğlenceli bir deneyim yaşadılar.

Çocuklar hayallerindeki şehri maketlerle inşa etti - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi'nde Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen "Marmara’yı Hayal Etmek Şehirde Yaşam Atölyesi" gerçekleştirildi. Etkinlikte 7 - 12 yaş aralığındaki çocuklar, hayal ettiği şehri maketlerle canlandırarak kendi düşsel şehirlerini inşa ettiler.

Çocuklar hayallerindeki şehri maketlerle inşa etti - Sayfa 2

Atölye etkinliğinde çocuklar, öncelikle kâğıt ve renkli kalemlerle hayalindeki şehir tasvirini çizdi. Ardından, öğretmenlerinin rehberliğinde, maketler üzerinde detaylı çalışmalar yaparak kendi şehirlerini oluşturdu. Bu heyecanlı ve eğlenceli etkinliğe katılan tüm öğrencilere, okul çantası ve gereçleri hediye edildi. Sosyal Gelişim Merkezi’nden yapılan açıklamada, öğrencilerin gelişimini destekleyen, özgüvenlerine katkı sağlayan, becerilerini güçlendiren çalışmalar gerçekleştirmeye devam edileceği ifade edildi.