USD 32,18
EUR 34,95
ALTIN 2.426,33
BIST100 10.724
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Çocuk Hakları Macera Parkı görkemli açılışla açıldı

Adapazarı Belediyesi tarafından Tuzla Mahallesinde tamamlanan Çocuk Hakları Macera Parkı’nın açılışında konuşan Başkan Mutlu Işıksu, “Şeker ve Karaman mahallelerimizde çocuk hakları sokakları, 15 Temmuz Camili Mahallemizde çocuk hakları adası, Hızırtepe mahallemizde çocuk hakları bahçesi ve Tuzla mahallemizde çocuk hakları macera parkı. Tamamladığımız her proje ve eser Adapazarı’na çok yakıştı." dedi.

Çocuk Hakları Macera Parkı görkemli açılışla açıldı - Sayfa 1

Yoğun Katılımlı Açılış

Adapazarı Belediyesi tarafından Tuzla Mahallesi’nde tamamlanan Çocuk Hakları Macera Parkı’nın açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Başkan Mutlu Işıksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen programa, TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ali İnci ve Murat Kaya, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Recep Usta, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Büyükşehir ve Adapazarı Belediyesi meclis üyeleri, İl ve İlçe Müdürleri, Oda Başkanları, muhtarlar, STK Temsilcileri, siyasi partilerin yöneticileri, gaziler, belediye yöneticileri, medya kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları ile vatandaşlar katıldı. Gün boyu devam eden etkinliklere aileleri ile birlikte çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Çocuk Hakları Macera Parkı görkemli açılışla açıldı - Sayfa 2

Işıksu: “Hep Birlikte Başarıyoruz”

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Mutlu Işıksu, çalışma dönemindeki anlayışlarını özetledi ve “Çocuk Dostu Adapazarı” vizyonuyla hayata geçirdikleri projeleri paylaştı. Işıksu şu ifadeleri kullandı: “Adapazarı’mızın 84 mahallesinde, her sokağında olmak için gayret ettiğimiz ve hamdolsun bunu başardığımız, aşkla çalıştığımız ve istişareyi hiç bırakmadığımız, aidiyet duygusunu her daim yücelttiğimiz bir çalışma döneminin son çeyreğine girmiş bulunuyoruz. Şehrin kalbi Adapazarı’mıza yakışan eser ve hizmetleri kıymetli büyüklerimizle, teşkilatlarımızla, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, tüm mesai arkadaşlarımız ve tabii ki medya mensuplarımız, yüreği Adapazarı’mız için çarpan herkesle birlikte başarıyoruz. Son meclis toplantısında da ifade ettim, başarı, eğer varsa bu çok kıymetli hemşehrilerimize aittir.”

Çocuk Hakları Macera Parkı görkemli açılışla açıldı - Sayfa 3

İnsan Odaklı Eser ve Hizmetler

İnsan odaklı eser ve hizmetlere ağırlık verdiklerini altını çizen Başkan Işıksu, “Kadim medeniyetimizin çekirdeğini ‘insan’ merkezli anlayış oluşturur.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik anlayışı da aynı merkezde şekillenmiş ve bizlere örnek olmuştur.  Bu anlayış çerçevesinde, “Adapazarı’nı Çok Seviyoruz” sloganı ile başlattığımız kıymetli yolculuğu, Adapazarı’mız için her alanda örnek projeleri birer birer hayata geçirerek devam ettiriyoruz. “Şehrin Kalbi Adapazarı” diyerek Adapazarı aidiyetinin daha da güçlenmesine yönelik yaptığımız çalışmalarla birlikte altyapı kurumları ile ortaklaşa yaptığımız çalışmalarla altyapı; Mahallemi Güzelleştiriyorum ve asfalt çalışmalarını da içeren üstyapı; Millet Evleri, Sosyal Tesisler ve kültür sanat çalışmaları ile kültürel ve sosyal etkinliklerimizi içeren geniş kapsamlı ve nitelikli sosyal projelerimizi de bir bir tamamlayarak “Adapazarı’nda İşler Yolunda” sloganının hayat bulmasını sağladık. Kentsel dönüşümde örnek bir proje olarak gördüğümüz Ada Hayat Projemizle şehrin tam kalbinde hızla devam ettirdiğimiz yerinde kentsel dönüşüm çalışması ile “Adapazarı’nda Hayat Var” diyor, hayata geçirdiğimiz tüm eser ve hizmetlerin “Adapazarı’na Değer” olduğuna inanıyor, tamamladığımız çalışma ve projeler için “Adapazarı’na Çok Yakıştı” ifadesini büyük bir memnuniyetle bulunduğumuz her platformda dile getirmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

Çocuk Hakları Macera Parkı görkemli açılışla açıldı - Sayfa 4

Bir Çocuk Tebessümü Her Şeye Değer

Başkan Mutlu Işıksu, konuşmasının son bölümünde ise “‘Çalışmak Bizim İşimiz’ ve ‘Adapazarı Seninle Güzel’ gibi gayretimizi ve aidiyetimizi daha da güçlendiren sloganlarımızla birlikte en çok önemsediğimiz sloganımız tabii ki ödülüyle birlikte geldi… Bu slogan, ÇOCUK DOSTU ADAPAZARI idi.

Şeker Mahallesi Çocuk Hakları Sokağı ile hamdolsun çocuk dostu şehir unvanına kavuştuk. Bu proje, seçim vaatlerimizin de arasında yer alıyordu. Dedik ki ‘Bir Çocuk Tebessümü Her Şeye Değer’ biz daha fazla evladımıza dokunmalıyız. Çocuk hakları projelerimizin kapsamını genişleterek Karaman Çocuk Hakları Sokağı, 15 Temmuz Camili Çocuk Hakları Adası, Hızırtepe Çocuk Hakları Bahçesi ve bugün burada hep birlikte olduğumuz Tuzla Mahallesi Çocuk Hakları Macera Parkı’nı hayata geçirdik. Ayrıca 15 Temmuz Camili mahallemize hayır sever desteğiyle Yeşilbayraktar Kreş ve Gündüz Bakımevi kazandırdık. Sadece Şeker Mahallemizdeki projemizin açılışını gerçekleştirmiştik, inşaallah hep birlikte diğer projelerimizin de açılışını yapacağız.”