USD 32,87
EUR 35,65
ALTIN 2.549,68
BIST100 11.028
İHBAR hattı 0552 642 79 79

CHP'de koltuk savaşları bitmiyor

CHP'de değişim sancıları sürerken, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu'ndan da peş peşe hamleler gelmeye devam ediyor. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İmamoğlu, değişim mesajını yinelerken "Toplum, CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor" ifadelerini kullandı.

CHP'de koltuk savaşları bitmiyor
27 Temmuz 2023 | 16:59
Son Güncelleme:

Üst üste seçim kaybeden CHP'de koltuk savaşı bitmiyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifasından yana olan İmamoğlu, değişim hareketi için bir web sitesi kurdurdu.

"CHP’de değişim, Türkiye’de değişim, İktidar için değişim" mantığıyla kurulan site, vatandaşların görüş ve önerilerine açıldı.

Merakla beklenen sonucu Ekrem İmamoğlu dakikalar önce Twitter hesabından paylaştı.

İşte İmamoğlu'nun o açıklaması:

4 Temmuz'da "CHP'de değişim, Türkiye'de değişim, İktidar için değişim" konusunda vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini almak için http://iktidaricindegisim.org adıyla bir web sitesi oluşturduk.

Çağrımıza uyarak Türkiye coğrafyasının her köşesinden ve 6 kıtadan "İktidar İçin Değişim" sayfamızı 1 milyondan fazla vatandaşımız ziyaret etti ve 100 binden fazla vatandaşımız değişim ile ilgili görüş ve önerilerini iletti.

Siyaset bilimi, sosyoloji ve iletişim uzmanlarından oluşan bir heyet vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini; yaş, cinsiyet ve coğrafi lokasyon kırılımları ile inceledi. İletişim uzmanları NLP yöntemi ile duygu analizi yaptı, semantik arama aracı ile mikro seviyede de analizler gerçekleştirdi.

Bu çağrımıza destek olan ve katkı sunan herkese çok TEŞEKKÜR EDERİM. Gelen öneriler ve yorumlar şu konularda belirginleşti:

* Toplum, CHP'de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor.

* Toplumun ihtiyaçlarına uygun net bir vizyon ve politikalar belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekliyor.

* Tabanla bağlantıların güçlenmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun oluşturulmasını bekliyor.

* Değişim ve yeniliği kucaklayan, yeni bir parti yapısı görmek istiyor.

* Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini, gençlerin güçlendirilmesini, talep ediyor.

* İletişimi güçlendirmemizi, değişim vizyonumuzu duymak istiyor.

* Ayakları yere basan bir siyaset benimsememizi, Atatürk ilkelerine bağlı bir tutumu öne çıkarmamızı bekliyor.