USD 33,05
EUR 36,03
ALTIN 2.583,85
BIST100 11.065
İHBAR hattı 0552 642 79 79

ÇELİK’TEN SERDİVAN PARK VE OTOPARK HEDEFİ

Serdivan’ın gelecek 50 yılına hitap edecek vizyon projeleri tek tek açıklamaya devam eden Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, “Mahalle bazlı yenilikçi projelerle halkın refah ve kent yaşam kalitesini güçlendirmeyi planlıyoruz. Serdivan Park, yer altı ve mahalle otoparkları projelerimizle mahallelerimizin konforu artacak” dedi.

ÇELİK’TEN SERDİVAN PARK VE OTOPARK HEDEFİ - Sayfa 1

SAHAYI GEZİYOR, PROJELERİ ANLATIYOR

Sahada adım atmadık yer bırakmayan ve her fırsatta Serdivan için hazırladığı projeleri anlatarak seçmenden destek isteyen Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, Serdivan Park, Yeraltı Otoparkı, Mahalle Otoparkları ve Tanımlı Otopark Alanları projelerinin detaylarını anlattı. İlçenin ulaşım ve konforu açısından planlı bir büyüme için gerçekçi ve sürdürülebilir analizler yaparak adımlar atacaklarını ifade eden AK Parti ve MHP’nin ortak adayı Osman Çelik, düzenlemeleri seçildikten hemen sonra hayata geçireceklerini müjdeledi.

ÇELİK’TEN SERDİVAN PARK VE OTOPARK HEDEFİ - Sayfa 2

SERDİVAN PARK VE YERALTI OTOPARKI

İlk olarak Serdivan Park ve Yeraltı Otoparkı projesinin detaylarını anlatan Osman Çelik,

“Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde bulunan iki AVM arasındaki alanda gerçekleştireceğimiz projede yeraltı otoparkı ve otoparkın üstünde rekreasyon alanları oluşturacağız. Trafik akışının yoğun olduğu bu merkez bölgede hem modern bir otopark hem de çevreye duyarlı bir rekreatif park olarak tasarlanan Serdivan Park’ta; peyzaj düzenlemeleri, yürüyüş yolları, oyun alanları, spor tesisi ve dinlenme alanlarının yanı sıra açık alan wifi hizmeti, USB şarj üniteleri ve konser alanı gibi özellikler de bulunacak” dedi.

ÇELİK’TEN SERDİVAN PARK VE OTOPARK HEDEFİ - Sayfa 3

MAHALLE OTOPARKLARI VE TANIMLI OTOPARK ALANLARI       

Sosyal, kültürel ve modern şehircilik gerekliliği olarak çok sayıda projeyle destek isteyen Çelik, özellikle ulaşım konusunda radikal hamle vaatleriyle dikkat çekmeyi sürdürüyor. Mahalle bazlı yenilikçi projelerle halkın refah ve kent yaşam kalitesini güçlendirmeyi esas alan Osman Çelik, otopark problemlerini çözmek amacıyla “Mahalle Otoparkları” ve “Cep Otoparkları” oluşturacaklarını dile getirdi.

ÇELİK’TEN SERDİVAN PARK VE OTOPARK HEDEFİ - Sayfa 4

YENİLİK VE DEĞİŞİM

Artan potansiyellerin sürekli yenilik ve değişimi zorunlu kıldığını ifade eden Başkan adayı Osman Çelik, “Mahalle otopark alanlarını belirledikten sonra, uygun bölgelerde tanımlı otopark alanları oluşturmayı planlıyoruz. Bu şekilde, mahalle sakinlerinin otopark ihtiyaçlarını karşılayacak ve sokaklardaki trafik sıkışıklığını azaltacak bir çözüm sunacağız. Bu çalışmalarımızı adım adım etap etap hayata geçirip Serdivan’ın tüm sokaklarında ve mahallelerinde trafiğe çeki düzen verecek hamleleri hayata geçireceğiz” ifadelerine yer verdi.