USD 32,86
EUR 35,21
ALTIN 2.450,92
BIST100 10.471
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Çelik: DİRENÇLİ ŞEHİRLEŞME ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ

Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi'nin düzenlediği 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katıldı. Çelik, 'Serdivan'ımızda dirençli, sağlıklı ve güvenli yuvalar inşa edecek, yatay mimariden taviz vermeyeceğiz.' açıklamasında bulundu.

Çelik: DİRENÇLİ ŞEHİRLEŞME ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ - Sayfa 1

Bir Bütün Olarak Görüyoruz 

Serdivan’ımızı insanın ruhuna, gönlüne hitap eden mekanlardan oluşan bir bütün olarak görüyoruz. Bu mekanların insan üzerindeki etkisinin de onu hissedebildiği, ona dokunabildiği ölçüde olduğuna inanıyoruz. Günümüzde özellikle dikey yapılaşma nedeniyle yükselen şehirlerimizde insan-mekan etkileşiminin giderek azaldığını düşünüyoruz. Bu bağlamda Serdivan’ımızda uzun süredir devam ettirilen yatay şehirleşme ve planlı imar uygulamalarına devam edecek, insan odaklı bütüncül bir yaklaşım sergileyeceğiz.

Çelik: DİRENÇLİ ŞEHİRLEŞME ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ - Sayfa 2

Akıllı Şehir Serdivan 

Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Çelik açıklamalarının devamında 'Bilgi İletişim teknolojilerinden fazlasıyla istifade edecek Serdivan’ı Akıllı Şehir anlayışına uygun hale getireceğiz. Belediye hizmetlerinin dijitale entegre edildiği, karar süreçlerinde katılımı teşvik eden bir sistemle Serdivan’ımızı her alanda geliştireceğiz.' ifadelerini kullandı.