USD 28,90
EUR 31,75
ALTIN 1.895,43
BIST100 8.094
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Çark Caddesi’nde tek yön kapanıyor

Büyükşehir Belediyesi, başlattığı rekreasyon çalışması sebebiyle 23 Ocak Pazartesi gününden itibaren Millet Bahçesi ve Dr. Nuri Bayar Ortaokulu arasında ‘Serdivan’a gidiş’ yönünün trafiğe kapatılacağını açıklayarak toplu ulaşım araçları için yeni güzergâhları belirledi.

Çark Caddesi’nde tek yön kapanıyor - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde binlere insanın sosyal yaşamını etkileyecek yeni bir dönüşüm çalışmasına başladı. Şehrin simgesi olan ve her vatandaşın günlük hayatında yeri olan Çark Caddesi’nin yürüyüş bölümü yeni projeyle uzatılıyor.

Çark Caddesi’nde tek yön kapanıyor - Sayfa 2

Serdivan’a gidiş kapanıyor

Trafiğe açık olan Dr. Nuri Bayar ve Millet Bahçesi arasındaki bölüme yürüyüş-bisiklet yolu ve dekoratif bölümler uygulanacak. Büyükşehir Fen İşleri Dairesi ekiplerinin işleme başladığı bölgede askeriye önündeki kaldırımların sökümü tamamlandı. Büyükşehir Ulaşım Koordinasyon Dairesi ise artık Çark Caddesi’nin ‘Serdivan’a gidiş’ istikametinin kullanılmayacağını duyurdu.

Çark Caddesi’nde tek yön kapanıyor - Sayfa 3

Büyükşehir ekipleri, Serdivan’a gidiş için caddenin arkasında bulunan 192. Sokak’ın sonunda Millet Bahçesi’ne bağlanan yeni bir kavşağı hizmete aldı. Büyükşehir’den yapılan duyuruda yeni ulaşım planının 23 Ocak Pazartesi günü uygulamaya alınacağı ve artık ‘Serdivan’a gidiş’ şeridinin kapatılacağı açıklandı.

Çark Caddesi’nde tek yön kapanıyor - Sayfa 4

Yeni güzergâhlar

Toplu ulaşımı sağlayan mavi minibüs, kırmızı dolmuş ve özel halk otobüs hatları için belirlenen yeni güzergâhlar da kamuoyuna duyuruldu. Artık Serdivan Minibüs Hattı, çarşıdan gidişler için Çark Caddesi yerine 192. Sokak’tan Millet Bahçesi’ne bağlanacak. Ofis Garaj-Kazımpaşa Özel Halk otobüsü ise Kazımpaşa yönüne gidiş için Millet Bahçesi noktasına Kudüs Caddesi üzerinden ulaşacak.