USD 18,84
EUR 20,21
ALTIN 1.131,16
BIST100 4.930
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Büyükşehir'den iki ilçeye yatırım

Büyükşehir Belediyesi, Akyazı’ya bağlı 2 mahallede kanalizasyon hattı çalışmalarını tamamlarken proje kapsamında Karapürçek’in 2 mahallesine hizmet edecek yağmursuyu hattı çalışmalarını ise sürdürüyor. SASKİ marifetiyle yürütülen çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Büyükşehir'den iki ilçeye yatırım - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Akyazı İnönü ve Hastane mahallelerinde başlattığı toplam 800 metre uzunluğa sahip kanalizasyon hattı çalışmalarını tamamladı. Proje kapsamında Karapürçek’te bulunan Hocaköy ve Mesudiye mahallelerine yoğun yağışlarda dahi sorunsuz şekilde hizmet edebilecek bin metrelik yağmursuyu hattının ise imalatını başlattı.

Büyükşehir'den iki ilçeye yatırım - Sayfa 2

Kısa süre içerisinde tamamlanacak

Akyazı’da 15 gün içerisinde tamamlanan kanalizasyon hattı vatandaşların hizmetine sunulurken, SASKİ ekiplerinin aralıksız çalışmaları ile Karapürçek’teki yağmursuyu çalışmalarının da kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. Yenilenen hat ile birlikte bölgede yoğun yağışlarda dahi oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilecek.

Büyükşehir'den iki ilçeye yatırım - Sayfa 3

Hocaköy muhtarı İbil’den Başkan Yüce’ye hizmet teşekkürü

Yenilenen yağmursuyu hattı ile kendilerini güvende hissedeceklerini ifade eden Hocaköy Mahalle Muhtarı Ali İbil, “Mahallemize verilen değerden ve yarınlarımız düşünülerek hayata geçirilen hizmetlerden dolayı mutluyuz. Mesudiye ve Hocaköy arasındaki yol işlek bir şekilde kullanılan yol. Yenilenen hat sayesinde su birikintileri ve taşkın gibi sorunlarımız olmayacak. Hem bizler sel ve taşkın sorunları yaşamayacağız hem de sürücülerimiz güvenle seyahat edebilecek. Hizmetlerinden dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye mahalle sakinleri ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.