USD 32,22
EUR 34,98
ALTIN 2.421,76
BIST100 10.677
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Büyükşehirden emekçilere yüzde 40 zam!

Büyükşehir Belediyesi, işçilerin refahına katkı sunmak için %40’lık bir iyileştirmeyi sağlayacak sözleşmeyi imzaladı. Hizmet İş Sendikası’yla karşılıklı yapılan “ek sözleşme” ile belediye bünyesindeki SASKİ, SASAY ve BELPAŞ şirketleri çalışanlarının ücretlerinde yıl sonuna kadar ciddi bir artış yapılmış oldu.

Büyükşehirden emekçilere yüzde 40 zam! - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bağlı Büyükşehir Belediyesi, SASKİ Personel A.Ş, SASKİ, SASAY ve BELPAŞ şirketleri çalışanlarının ücretlerinin iyileştirilmesi adına Hizmet-İş Sendikasıyla ek protokol yapıldı. AKOM’da düzenlenen törende Başkan Ekrem Yüce ile Hizmet İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Mesut Gökdemir ek protokolü imzaladı. Törene Büyükşehir, SASKİ, BELPAŞ bürokratları, sendika üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda belediye personeli katıldı.

Büyükşehirden emekçilere yüzde 40 zam! - Sayfa 2

Atılan bu imzayla Büyükşehir bünyesinde Sakarya için emek gösterenlerin ücretleri ‘ek sözleşme’ kapsamında %40 oranında iyileştirildi. Protokol kapsamında büroda, sahada ve tüm birimlerde görev yapan personelin ücretlerinde yıl sonuna kadar ciddi bir iyileştirme yapılmış oldu. İmzayı atan Başkan Ekrem Yüce, “Cumhurbaşkanımızın ‘enflasyona ezdirmeyeceğiz’ sözünü yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz” dedi. Yüce, Sakarya için ter döken tüm emekçilerin huzuru ve refahı için bundan sonraki süreçte de gerekeni yapacaklarını kaydetti.

Büyükşehirden emekçilere yüzde 40 zam! - Sayfa 3

Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde görev yapan bütün personellerin gecesini gündüzüne katarak var gücü ile hemşerilerimize hizmet etmeye devam ettiğini dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Öncelikle bütün mesai arkadaşlarıma özverili ve gayretli çalışmalarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte şehrimizi daha ileriye taşımak için mücadele ediyoruz. İnşallah bu mücadelemiz ile şehrimizin gelişmesini ve tüm dünyada tanınmasını sağlayacağız. Cumhurbaşkanımız çalışanlarımızın refah seviyesini adeta bir toplu mücadele olarak ele aldı ve milletimizi rahatlatacak zamlar gerçekleştirdi. 2023 yılı başında %54,66’lık zam oranıyla açıklamış olduğu asgari ücreti net 8 bin 500 Liraya çıkardı. Bizler de Sn. Cumhurbaşkanımızın başlattığı mücadeleye destek olmak, çalışma arkadaşlarımızın şartlarını iyileştirmek adına toplamda %80’lik bir zam yapmıştık” dedi.

Büyükşehirden emekçilere yüzde 40 zam! - Sayfa 4

Yüce, küresel ekonomide yaşanan dalgalanmalar tüm dünyada etkisini sürdürdüğünü ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “ülkemizdeki hiçbir kesimi enflasyona ezdirmeyeceğiz” sözünü yerine getirmek için bizler de elimizi taşın altına koyduk ve üzerimize düşeni yaptık. Yaptığımız yoğun müzakereler sonucunda bugün ek protokol imzaladık. Hemşerilerimize hizmet için gündüz gece demeden fedakârca gayret gösteren ve en iyi zammı hak eden arkadaşlarımızın günlük yevmiyelerinde %40 oranında zam gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız düzenleme ve iyileştirmelerin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Bu sözler sonrası Sendika Başkanı Gökdemir ise sürecin başından bu yana iyi niyetli bir çaba ortaya koyduğunu belirttiği Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür ederek kararın hayırlı olmasını diledi.