USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Büyükşehir'den eğitim gezileri

Büyükşehir Belediyesi, rutin olarak sürdürdüğü eğitim gezileri ile öğrencileri su konusunda bilinçlendirmeye devam ediyor. Adasu HES ve Hızırilyas İçme Suyu Arıtma Tesislerini ziyaret eden öğrencilere alanında uzman personeller bilgi verdi.

Büyükşehir'den eğitim gezileri - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), su konusunda bilinçli nesillerin yetişmesi için düzenlediği eğitim gezileri ile öğrencileri tesislerinde ağırlamaya devam ediyor. 

Büyükşehir'den eğitim gezileri - Sayfa 2

Son olarak Şen Piliç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini Adasu HES ve Hızırilyas İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nde ağırlayan kurum, öğrencilere su ve çevre konusunda gerekli bilgileri verdi. Alanında uzman personeller tarafından verilen bilgiler ile birlikte tesisleri gezen öğrenciler suyun geçtiği aşamaları yerinde inceleme imkanı buldu.

Büyükşehir'den eğitim gezileri - Sayfa 3

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Gelecek neslin su ve çevre konusunda bilinçli olarak yetişmesi sadece şehrimiz için değil dünyamız için de oldukça önemli. Tükenebilir kaynakların farkında olan ve kaynakların en doğru şekilde kullanımı hakkında bilgiler verdiğimiz öğrenciler umuyoruz ki gelecekte çok faydalı birer birey olacak. Tesis ziyaretlerinde tüm öğrencilerimizi meraklı görmek ve yönelttiği sorular ile bilgi almak istemeleri bizleri mutlu etmekte. Eğitim dönemi boyunca tesislerimizde öğrencilerimiz ağırlamaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.