USD 32,86
EUR 35,62
ALTIN 2.548,14
BIST100 11.055
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Büyükşehirden 7 bin kapağa müdahale

Büyükşehir Belediyesi, yol yenileme çalışmaları sonrasında estetik üstyapıyla buluşan noktalarda yol seviyesinin altında kalan rögar kapaklarına müdahale etmeye başladı. Çalışmalar sonucunda merkez ilçelerde bulunan 7 bin kapak yol ile aynı seviyeye getirilecek.

Büyükşehirden 7 bin kapağa müdahale - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehir genelinde güvenli ulaşım ve sağlıklı altyapı hatları için kapak yükseltme çalışmalarını başlattı. Merkez ilçelerde başlatılan çalışmalar kapsamında üstyapısı yenilenen güzergâhlarda yol seviyesinin altında kaldığı tespit edilen 7 bin kapak yol seviyesi ile aynı hizaya getirilecek. Hem sürücülerin güvenliği hem de altyapı hatlarının steril olması için gerçekleştirilecek çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükşehirden 7 bin kapağa müdahale - Sayfa 2

Önceliğimiz her zaman vatandaşların sağlığı

Kurum tarafından yapılana açıklamada, “ Yol seviyesinin altında kalan rögar kapakları zamanla dışarıda biriken atık maddeleri içeri almaya başlıyor. Şehrimize hizmet ederken her zaman ilk önceliğimiz vatandaşlarımızın sağlığı. Bu düşünce ile başlattığımız çalışmalar kapsamında 7 bin kapağa müdahale ederek sağlıklı altyapımızı güvenle korumaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.