USD 32,20
EUR 34,96
ALTIN 2.423,61
BIST100 10.677
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Büyükşehir Tıp Merkezi çok yakında yeni yerinde hizmete başlayacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek yeni Tıp Merkezi’nde çalışmalar başladı. Tanıtım töreninde konuşan Başkan Yüce, “İçerisinde, hekim odaları, müşahede, pansuman, müdahale, numune alma odası, röntgen, ultrason, Sft, Odio, Tıbbı Atık, Ekg odası, kan, oksijen ve vakum alma santrali, laboratuvar, engelli polikliniği, poliklinikler ve diğer tüm gereklilikler yer alacak. İnşallah yeni tıp merkezimiz çok yakında yeni yerinde hizmete başlayacak. Hayırlı olsun” dedi.

Büyükşehir Tıp Merkezi çok yakında yeni yerinde hizmete başlayacak - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sağlık alanında geliştirdiği dev projelere bir yenisini daha ekliyor. Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Acil Durum Hastanesi’nin bulunduğu bölgede Büyükşehir yeni tıp merkezi inşa ediyor.

Büyükşehir Tıp Merkezi çok yakında yeni yerinde hizmete başlayacak - Sayfa 2

Projesi hazırlanan ve ilk kazmanın vurulduğu yeni tıp merkezinin tanıtım töreni Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin katıldığı törenle gerçekleştirildi. AKOM’un içerisinde hayata geçirilecek projenin tanıtım töreninde ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç, SEAH Başhekimi Prof. Dr. Fikret Halis, SESOB Başkanı Hasan Alişan, İŞKUR Müdürü Tekin Kaya, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, meclis üyeleri, büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar, oda başkanları, STK temsilcileri, doktorlar ve sağlık çalışanları yer aldı. Dualar eşliğinde açılışı gerçekleştirilen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nin tanıtım filmi, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Büyükşehir Tıp Merkezi çok yakında yeni yerinde hizmete başlayacak - Sayfa 3

4 ayda 35 bin vatandaş faydalandı

Sağlık alanında yapılan hizmetlere dikkat çeken Başkan Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimiz için birçok alanda çalışmalarımıza gerçekleştiriyoruz. Şehrimizde sağlık alanında faaliyet gösteren önemli adreslerden birisi de Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezimizdir. 2022 yılında 88 bin 635 hastaya hizmet verdiğimiz polikliniğimizde bu yıl 4 aylık süreçte 34 bin 304 hastaya kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sunduk. Bunun yanı sıra yüzlerce hastaya ambulanslarımızla hasta nakil hizmeti veriyoruz” dedi.

Büyükşehir Tıp Merkezi çok yakında yeni yerinde hizmete başlayacak - Sayfa 4

Sağlık alanında toplum bilinci oluşturduk

Başkan Yüce konuşmasında sağlık alanında çok yönlü konferanslar düzenlediklerini ifade ederek, “Halk sağlığının korunması, toplum bilincinin oluşturulması ve hastalıkların önlenmesi hususunda konferanslar düzenliyoruz. Şehrimizdeki okullarda doğal afet, yangın ve günlük yaşamında karşılaşabilecekleri olası kazalara karşı çocuklarımızın bilinçlendirilmesi amacıyla eğitimler düzenliyoruz. 8-14 Nisan Sağlık Haftasında stantlar kurarak ücretsiz tarama ve eğitimler gerçekleştirdik. Anne ve bebek sağlığını önemseyen bir belediye olarak, bebek bakım ve sağlık evlerimizin açılmasıyla ilk “Bebek Dostu Belediye” olma hedefiyle birçok çalışma gerçekleştirdik” diye konuştu.