USD 16,75
EUR 17,48
ALTIN 976,05
BIST100 2.444
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Büyükşehir parkurunda zorlu sınav

Büyükşehir Belediyesi’nin köpek eğitim merkezi başarısıyla ilke imza attı. MSB, Polis Teşkilatı ve AFAD ile birlikte tüm STK’ların eğittiği K-9 arama kurtarma köpeklerinin seçilmesi için sınav Sakarya’nın parkurunda başladı.

Büyükşehir parkurunda zorlu sınav - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi her alanda ilkleri yaşatmaya, başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Sakarya İtfaiyesi, son yıllarda ortaya koyduğu başarılı projelerle Türkiye’deki tüm şehirlere örnek oluyor.

1 14
Büyükşehir parkurunda zorlu sınav - Sayfa 2

Başkan Ekrem Yüce’nin talimatıyla kurulan K-9 Arama Kurtarma Köpekleri Eğitim Merkezi yapılan en önemli işlerden bir tanesi oldu. Oluşturulan eğitim merkezinde afetlerde görev alacak köpekler yetiştiriliyor.

2 14
Büyükşehir parkurunda zorlu sınav - Sayfa 3

Burada eğitim gören K-9 köpekleri kısa bir süre içinde Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde hayat kurtaran ekiplerin içinde yer aldı. Kurulan merkez, başarısıyla bu alanda en yetkili kurumlar olan AFAD, Türk Polis Teşkilatı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın dikkatini çekti.

3 14
Büyükşehir parkurunda zorlu sınav - Sayfa 4

Büyükşehir’in parkurunda başladı

Her yıl AFAD’ın uhdesinde gerçekleştirilen “K-9 Arama Kurtarma Köpekleri Sınavı” programı bu yıl ilk kez Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin parkur ve arazilerinde başladı.

4 14