Büyükşehir Hentbol Türkiye Kupasında adını 4’lü finale yazdırdı
Büyükşehir Belediyesi Hentbol Takımı, HDİ Sigorta Türkiye Kupası’ndaki çeyrek final eşleşmesinin ilk karşılaşmasında deplasmanda 43-32 mağlup ettiği İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik’i evinde 38-27 mağlup ederek adını 4’lü finale yazdırdı.
![Büyükşehir Hentbol Türkiye Kupasında adını 4’lü finale yazdırdı - Sayfa 1](https://i.haberfokus.com/storage/files/images/2023/12/24/1-odtc.jpg)
HDİ Sigorta Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmesinin ilk karşılaşmasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik’i 43-32 mağlup eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hentbol takımı evinde 38-27 galip ayrılarak adını dörtlü finale yazdırdı.
![Büyükşehir Hentbol Türkiye Kupasında adını 4’lü finale yazdırdı - Sayfa 2](https://i.haberfokus.com/storage/files/images/2023/12/24/2-mblp.jpg)
Serdivan Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye Büyükşehir hentbol takımı Hüseyin Bereket, Kerem Yontar, Ramazan Döne, İlkan Keleşoğlu, Sedat Yıldırım, Emre Keskin ve Samet Kamberoğlu 7’lisi ile başladı.
![Büyükşehir Hentbol Türkiye Kupasında adını 4’lü finale yazdırdı - Sayfa 3](https://i.haberfokus.com/storage/files/images/2023/12/24/3-wsgs.jpg)
Oyuna ortak olmasına izin vermedi
Karşılaşmaya etkili başlayan Büyükşehir hentbol devre arasına 19-14 önde gitti. İkinci yarı rakibinin oyuna ortak olmasına izin vermeyerek farkı açan Büyükşehir, sahadan 38-27 galip ayrılarak HDİ Sigorta Türkiye Kupası’nda adını 4’lü finale yazdırdı. Maçta Ramazan Döne 13 gol, Samet Kamberoğlu 5 gol ile galibiyette önemli bir pay sahibi oldu.