USD 27,12
EUR 28,87
ALTIN 1.672,05
BIST100 7.845
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Büyükşehir filosuna 13 yeni araç

Büyükşehir Belediyesi, 5 motosiklet, 3 zabıta aracı, mobil tır ve 4 vidanjörle araç filosunu güçlendirdi. Başkan Ekrem Yüce, “Zabıta hizmetleri ve altyapı çalışmalarında kullanılacak yeni araçlarımızın yanı sıra afet durumlarında hizmet sunacak mobil tırı da bünyemize dahil ettik. Önümüzdeki yıllarda araç filomuzu daha da genişletmeyi ve geliştirmeyi planlıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Büyükşehir filosuna 13 yeni araç - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesine dahil ettiği yeni araçlarla filosunu güçlendiriyor. Zabıta hizmetleri, altyapı çalışmaları ve afet durumları için mobil tırdan oluşan araçlar düzenlenen törenle vatandaşlara tanıtıldı. 

Büyükşehir filosuna 13 yeni araç - Sayfa 2

Programda Başkan Yüce’nin yanı sıra AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ömer Arslan, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, SESOB Başkanı Hasan Alişan, STK ve oda temsilcileri, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş yer aldı. Filoya dahil edilen araçları inceleyen Başkan Yüce, zabıta ekiplerinin kullanacağı motorla deneme sürüşü yaptı.

Büyükşehir filosuna 13 yeni araç - Sayfa 3

Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimizin hayatının her alanında var olmaya, hizmet etmeye devam ediyoruz. Şehrimizin gelişimini, kalkınmasını, büyümesini sağlayan projelerin yanında, gelecek dönemlerde gerçekleştireceğimiz çalışmaları da şimdiden planlıyoruz. Şehrimizin can damarı olan yollarımızda; yenileme, asfaltlama, park-bahçe çalışmalarımıza devam ederken bir yandan da ulaşım hizmetlerimize de hız kesmeden devam ediyoruz. Filomuza yeni kazandırdığımız araçlarımızla taşıma sistemimizin sürekli artırıyoruz” dedi.

Büyükşehir filosuna 13 yeni araç - Sayfa 4

Zabıta hizmetleri ve altyapı çalışmalarında kullanılacak yeni araçların yanı sıra afet durumlarında kullanılacak mobil tırı da bünyelerine dâhil ettiklerini belirten Başkan Yüce, “Bugün zabıta teşkilatımızın araç filosuna 5 motosiklet ve 3 zabıta aracı dâhil ediyoruz. Bunun yanı sıra olası bir afet durumlarında veyahut etkinliklerde kullanılması için araç filomuza mobil tır ekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak kanalizasyon ve rögar temizleme araçlarımıza 4 vidanjör ilave ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda araç filomuzu daha da genişletmeyi ve geliştirmeyi planlıyoruz. Hayırlı olsun. Rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip etsin” diye konuştu.