USD 27,30
EUR 28,82
ALTIN 1.660,70
BIST100 8.208
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Büyükşehir Aşevi Her Gün Yaklaşık Bin Haneye Ulaşıyor

Büyükşehir Belediyesi, yardım eline ihtiyaç duyan her bir vatandaşa el uzatıyor. 7 gün 24 saat çalışan Aşevi’nde her gün tencerelerde ortalama bin hane için 3 çeşit yemek hazırlanıyor. Ayrıca günlük 400’e yakın vatandaş Aşevi’ne gelerek yemek ihtiyacını karşılıyor.

Büyükşehir Aşevi Her Gün Yaklaşık Bin Haneye Ulaşıyor - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Ekrem Yüce’nin talimatlarıyla faaliyetlerine başlayan ‘Aşevi’ projesiyle yardım eline ihtiyaç duyan her bir vatandaşın yanında oluyor. Büyükşehir ekipleri, her gün yaklaşık bin haneye ulaşarak vatandaşların sofralarına sıcak aş taşıyor. 7 gün 24 saat bir fabrika gibi çalışan Aşevi’nde günde 2 öğün ve her öğünde 3 çeşit yemek çıkıyor.

Büyükşehir Aşevi Her Gün Yaklaşık Bin Haneye Ulaşıyor - Sayfa 2

Büyükşehir’in aşçıları adeta bir anne dokunuşuyla hazırladığı bu yemekleri belirlenen tüm adreslere sıcak şekilde teslim ediyor. Yaşlı, genç, ihtiyaç sahibi ve kimsesizler her gün Büyükşehir’in sıcak aşıyla doyuyor. Yemekler her gün öğleden önce ve akşam saatlerin doğru 2 öğün götürülüyor. Bu proje sayesinde her gün, kurulan ağ sayesinde daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşılıyor.

Büyükşehir Aşevi Her Gün Yaklaşık Bin Haneye Ulaşıyor - Sayfa 3

Eski terminal civarı Sosyal Gelişim Merkezi yanında yer alan Aş Evi'ndeki çalışmaları ziyaret eden Yüce, yapılan her bilgilendirmeye duyarlı davrandıklarını ve Sakarya’daki tüm ihtiyaç sahiplerine eksiksiz şekilde ulaşılması için cadde, sokak çalıştıklarını ifade etti. 

Büyükşehir Aşevi Her Gün Yaklaşık Bin Haneye Ulaşıyor - Sayfa 4

Yüce, yanında Büyükşehir’i görmek isteyen her bir vatandaşa bir el, bir nefes olmak gayesiyle gündüz-gece mesai harcadıklarını ifade etti. Sosyal Hizmetler Dairesi, vatandaşların günlük hayatını kolaylaştırmak için her gün daha fazla kapıyı çalıyor. Ayrıca Sosyal Kart, Sosyal Mağaza ve Sosyal Market projeleriyle her gün yüzlerce ihtiyaç sahibinin market ve giyim ihtiyacı karşılanıyor.