USD 30,99
EUR 33,60
ALTIN 2.016,30
BIST100 9.336
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Büyükşehir arıcılar için elini taşın altına koyuyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 14. Sakarya Arıcılık Paneli’nde Sakarya’da bal arısı, arı sütü, arı zehri, polen, propolis ve arı yetiştiricilerine destek üzerine yürüttükleri teşvik edici projelerden bahsederken, “Doğa ve insan için Sakarya’da arıcılığa sahip çıkmaya, tam destek vermeye devam edeceğiz” sözü verdi.

Büyükşehir arıcılar için elini taşın altına koyuyor - Sayfa 1

Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’da arı yetiştiriciliği konusunda teşvik edici çalışmalarına ve çiftçiye destek vermeye devam ediyor. Sakarya Botanik Vadisi’nde ve şehrin muhtelif noktalarında arı yetiştiricileri için çalışmalar yürüten Büyükşehir, doğanın korunması ve yeşil bir dünyanın yarınları için çok kıymetli olan arıcılık için elini taşın altına koyuyor.

Büyükşehir arıcılar için elini taşın altına koyuyor - Sayfa 2

Tam destek

14. Sakarya Arıcılık Paneli’ne katılan Başkan Ekrem Yüce, bu alanda özellikle Sakarya Botanik Vadisi’nde yürüttükleri bal, balmumu, arı sütü, arı zehri, polen ve propolis üzerine yürüttükleri çalışmalardan bahsederek “tam destek” sözü verdi.

Programa ayrıca Sakarya İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör, Karadeniz Teknik Üniversitesi araştırma görevlisi Prof. Dr. Sevgi Kolaylı, Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Uygulamalı Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aslı Özkırım, Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Ali Korkmaz, Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkez Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, Doğa Turizmi ve Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Ertekin ve çok sayıda arı yetiştiricisi katıldı.

Büyükşehir arıcılar için elini taşın altına koyuyor - Sayfa 3

“Kararlıyız, çalışıyoruz”

Bu konuda kararlı olduklarını ifade eden Yüce, “Çevresel sürdürülebilirlik, tarım ve ekonomik kalkınma alanlarında üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirme konusunda kararlılığımızı vurgulamak isterim. Sakarya’mız, doğal güzellikleri, zengin florası ve faunası ile bereketli bir coğrafyaya sahiptir. Bu doğal zenginlikler, arıcılığın gelişimi için uygun bir ortam oluşturmaktadır. Arıcılığın sadece geçim kaynağı olmanın ötesinde, hobi olarak da benimsenmesine olanak sağlıyor, arıcılarımızın ihtiyaçlarına duyarsız kalmıyoruz" dedi.

Büyükşehir arıcılar için elini taşın altına koyuyor - Sayfa 4

Doğa ve insan için…

Başkan Yüce arıcılığın geliştirilmesinin doğa ve insan için önemine vurgu yaparak, "Arıcılık, sadece kovanları alıp yerleştirmekle olan bir faaliyet değildir. Bal verimi de bu önemli faaliyetin kilit bir unsuru olarak karşımıza çıkar. Biz Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak, arıcılık faaliyetlerini daha verimli hale getirmek adına şehrimizde gerekli zeminleri oluşturuyoruz. Doğa ve insan için desteğe devam edeceğiz " ifadelerini kullandı.