USD 30,99
EUR 33,62
ALTIN 2.018,88
BIST100 9.335
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Büyükşehir Aday Adayı Duran'dan STK'lara Ziyaret

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Rıdvan Duran, şehirde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Rıdvan Duran, STK ziyaretleri kapsamında, Sakarya Barosu, Sakarya Ticaret Borsası, Sakarya Muhtarlar Federasyonu ve Sakarya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'nın Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

Büyükşehir Aday Adayı Duran'dan STK'lara Ziyaret - Sayfa 1

Günün ilk ziyaretini Sakarya Barosuna gerçekleştiren Duran, Sakarya Barosu Başkanı İlknur Ebiz Yıldız’la görüş alışverişinde bulundu. Sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarıyla her zaman diyalog içinde olacaklarının altını çizen Duran, yerel yönetimde şeffaf, katılımcı ve adaletli bir yönetim anlayışına inandıklarını dile getirdi.

Büyükşehir Aday Adayı Duran'dan STK'lara Ziyaret - Sayfa 2

Sakarya Barosu ziyaretinin ardından, Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Duran, Sakarya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti. Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç ve Meclis Başkanı Bekir Uztürk, Duran'a Borsa'nın faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.

Büyükşehir Aday Adayı Duran'dan STK'lara Ziyaret - Sayfa 3

Duran, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, "Sakarya'nın ekonomik kalkınması ve ticaretinin güçlenmesi için birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İş dünyasıyla yakın işbirliği içinde, şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışını benimseyerek, şehrimizi daha ileriye taşımak istiyoruz. Sakarya Ticaret Borsası ile birlikte şehrimizin ekonomik ve ticari gelişimine yönelik önemli projeleri hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Şehrin ticari ve ekonomik potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için birlikte çalışacaklarını belirten Duran, Sakarya’yı daha yaşanabilir ve kalkınmış bir hale getirmek için çaba göstereceklerini de sözlerine ekledi.

Büyükşehir Aday Adayı Duran'dan STK'lara Ziyaret - Sayfa 4

Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Duran, Sivil Toplum Kuruluşları ziyaretlerine Sakarya Muhtarlar Federasyonu ile devam etti. Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Büyükşehir aday adayı Duran'a federasyonun çalışmaları hakkında bilgi verirken, Duran da, muhtarların yerel yönetimdeki rolüne vurgu yaparak, işbirliği ve diyalogun önemine dikkat çekti. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Duran şunları söyledi: "Muhtarlarımız, yerel yönetimle vatandaşlarımız arasında önemli bir köprü vazifesi görüyor. Toplumumuzun nabzını tutan muhtarlarımızla, uyum içinde hareket edeceğiz. Muhtarlarımızdan şehrimizin geleceğine yönelik önerilerini alarak, sorunlara çözüm yolları bulmak için birlikte çalışacağız.”