USD 18,47
EUR 17,85
ALTIN 972,04
BIST100 3.260
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Büyük güne az kaldı! TOGG'un fiyatı ne kadar?

Türkiye'nin merakla beklediği yerli otomobil TOGG'la ilgili flaş gelişme yaşandı. Cumhuriyetin ilanının yıl dönümünde Bursa'nın Gemlik ilçesinde yer alan TOGG'un fabrikası açılacak.

Büyük güne az kaldı! TOGG'un fiyatı ne kadar?
23 Eylül 2022 | 13:44
Son Güncelleme:

Türkiye'nin otomobili TOGG'un fiyatıyla ilgili merakla beklenen detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Cumhuriyetin ilanının yıl dönümünde 29 Ekim'de Bursa'nın Gemlik ilçesinde bulunan TOGG fabrikasının açılışı yapılacak ve TOGG üretim bandından inecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG'un fiyatıyla ilgili önemli bir ipucu vermişti.

Bakan Varank konuyla ilgili olarak ''Doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yaptık'' dedi ve en önemli özelliği de fikri mülkiyet hakkının bize ait olduğunu söyledi.

Bakan Varank aracın koltuklarının deri olmayacağını ve vegan olacağını söyledi. Hayvanlara zarar verilmeden koltuklar yapılmış olacak.

Bakan Varank, Türkiye'de 81 ilde altyapı çalışmalarının sürdüğünü söyledi. 1500 şart istasyonunun kurulması noktasında çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü belirtti.

TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş da C-SUV'un fiyatıyla da ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Karakaş, "Pazara çıktığımızda karşımızda elektrikli araçtan çok C segmentindeki içten yanmalı SUV araçlar olacak. Dolayısıyla bizim fiyat açısından da onlarla rekabet edebiliyor olmamız lazım" dedi.

TOGG fiyatıyla da içten yanmalı C-SUV'larla rekabet edecek.

İçten yanmalı rakiplerine karşı teknolojik olarak daha üstün olan TOGG C-SUV'un tahmini Türkiye fiyatı belli oldu.

TOGG'UN FİYATLARI İŞTE BU MODELLERE ÇOK YAKIN OLACAK

TOGG'un fiyatının Türkiye'de satılan ve büyük ilgi gören içten yanmalı C-SUV'lar Opel Grandland X, Peugeot 3008, Volkswagen Tiguan, Hyundai Tucson ve Nissan Qashqai'nin fiyatına yakın olması bekleniyor.