USD 33,02
EUR 35,97
ALTIN 2.579,02
BIST100 11.065
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Bu sokak çocuklar için

Çocuk Dostu Sokak Dönüşüm Projesi kapsamındaki ‘Oyun Sokağı’ Arabacıalanı Mahallesi’nde Serdivanlı çocukların kullanımına açıldı. Oyun Sokağını miniklerle birlikte açan Belediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, çocukların eğlencesine katıldı.

Bu sokak çocuklar için - Sayfa 1

Marmara Belediyeler Birliği ve Serdivan Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilen Çocuk Dostu Sokak Dönüşüm Projesi kapsamındaki ‘Oyun Sokağı’ Arabacıalanı Mahallesi’nde açıldı.

Bu sokak çocuklar için - Sayfa 2

Açılış törenine Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, MHP Serdivan İlçe Başkanı Yaşar Kara, Yeniden Refah Partisi Serdivan İlçe Başkanı Ebubekir Erbakan Yaşar, AK Parti Serdivan Kadın Kolları Başkanı Siber Bacı, Serdivan İlçe Milli Eğiti Müdürü Ali Dere, Serdivan İlçe Sağlık Müdürü Ömer Balcı, Serdivan İlçe Tarım Müdürü Süleyman Akyıldız, Marmara Belediyeler Birliği temsilcileri Beyza Gürdoğan ve Hatice Kübra Baştuğ, eski meclis üyesi Necmi Kardeş, meclis üyeleri mahalle muhtarları, çok sayıda vatandaş ve çocuklar katıldı.

Bu sokak çocuklar için - Sayfa 3

Çocuklar için çeşitli eğitici oyun grupları ve diğer eğlence aktiviteleri bünyesinde barındıran Oyun Sokağını ilgiliyle karşılayan çocukları yalnız bırakmayan Başkan Yardımcısı Karaoğlu yaptığı konuşmasında, “16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında sürdürülebilir hareketlilik biçimlerini desteklemek ve temiz çevre konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yaptığımız etkinliklere ek olarak hayata geçirdiğimiz Çocuk Dostu Oyun Sokağı’nı bugün değerli katılımcılarımız ile açmış bulunmaktayız.

Bu sokak çocuklar için - Sayfa 4

Oyun Sokağında yaptığı incelemelerin ardından açılış programında konuşan Kaymakam Candan: “açılışı gerçekleştirilen oyun sokağında çocuklarımız güzel zaman geçirecekler. Çocuklar hem fiziken hem de ruhen kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar. İnşallah mutlu bir toplum oluşturmak için Serdivan Belediyesi ile birlikte bizler elimizden gelen her şeyi yapacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.