USD 32,86
EUR 35,62
ALTIN 2.548,20
BIST100 11.051
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Bu otobüsün rotası şehrin tarihi, turistik ve sosyal alanları

Büyükşehir Belediyesi, tarafından hazırlanan turizm otobüsü turlara başladı. ‘Gez-Gör Sakarya’ projesi kapsamında çift katlı turistik gezi otobüsü şehrin tarihi, turistik ve sosyal alanlarını misafirlerine gezdiriyor.

Bu otobüsün rotası şehrin tarihi, turistik ve sosyal alanları - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan turizm otobüsü turlara başladı. ‘Gez-Gör Sakarya’ projesi kapsamında çift katlı turistik gezi otobüsü şehrin tarihi, turistik ve sosyal alanlarını misafirlerine gezdiriyor. 

Bu otobüsün rotası şehrin tarihi, turistik ve sosyal alanları - Sayfa 2

Her Salı ve Cumartesi günleri 10.00 ile 15.00 saatlerinde gerçekleştirilecek turlar için başvurular sakarya.bel.tr internet sayfası içinde oluşturulan “Gez Gör Sakarya Turu” linki üzerinden alınıyor.

Bu otobüsün rotası şehrin tarihi, turistik ve sosyal alanları - Sayfa 3

Şehirde pek çok noktaya yapılan ziyaretler katılımcıların beğenisini kazandı. Sakarya Park, Vagon Kıraathanesi, Aziz Duran Parkı, Nehir Çikolata, Yeni Cami, Sakar Baba Türbesi, Uçak Kıraathanesi, Millet Bahçesi, Ofis Sanat Merkezi, Atatürk Stadyumu, Orman Park, Sakarya Sanat Galerisi, Ters Ev ve Sakarya Müzesi gibi tarihi, turistik ve sosyal alanlar otobüsün gezi rotasını oluşturdu.

Bu otobüsün rotası şehrin tarihi, turistik ve sosyal alanları - Sayfa 4

Kırmızı rengi ve üzerinde yazan “Sakarya Bir Başka” yazısı ile gezi anında da vatandaşların beğenisini kazanan çift katlı turizm otobüsü, görenler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Vatandaşlar, büyük bir heyecan ve mutlulukla katıldıkları geziden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Şehrimizin tarihi, kültürel ve sosyal alanlarını gezerek eğlenceli ve bir o kadarda heyecan dolu anlar yaşadık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye ve Büyükşehir Belediyemize bize bu hizmeti sağladıkları için çok teşekkür ediyoruz“ ifadelerini kullandı.