USD 16,75
EUR 17,48
ALTIN 976,05
BIST100 2.444
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Bisiklet bu şehrin doğasında var

Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamalarıyla ‘bisiklet’ kültürüyle bütünleşen Sakarya’da 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde de pedallar döndü. Sporsever Sakaryalılar, her zaman olduğu gibi bugün de evden bisikletle çıktı ve gününü yine iki teker üzerinde geçirdi. 

Bisiklet bu şehrin doğasında var - Sayfa 1

Büyükşehir Belediyesi'nin bisiklet uygulamaları sayesinde bu alışkanlık Sakarya'da bambaşka bir noktaya taşındı. Şehrin dört bir yanında, turistik alanlarında, şehir içi ulaşım ağında, parklarında ve bahçelerinde artık bisiklet yolları var.

1 10
Bisiklet bu şehrin doğasında var - Sayfa 2

Avrupa'nın en büyük tesisleri arasında yer alan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'ne her gün yeni bir faaliyet sürdürülüyor. Bunların yanı sıra Sakarya'da bisiklet kulüpleri, dernekleri ve diğer topluluklar Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nün de koordinasyonuyla her geçen gün büyüyor.

2 10
Bisiklet bu şehrin doğasında var - Sayfa 3

Bisiklet dokusuna uygun yönetim

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bisiklet kullanmak isteyen vatandaşlara önemli alanlar sunuyor ve bunların yanında günlük hayatı da kullanımın en üst seviyelere çıkarılmasın yönelik dizayn ediyor. Kent içindeki yollar, sahil şeritleri, Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal ve kültürel tesisleri bisiklet yollarıyla süslendi. Sporseverlerin kentin her noktasına bisikletiyle güvenli bir şekilde ulaşması için kaldırımlar, üst yapı ve sinyalizasyon sistemleri buna uygun olarak inşa ediliyor.

3 10
Bisiklet bu şehrin doğasında var - Sayfa 4

Başkan Ekrem Yüce'nin de göreve geldiği günden bu yana büyük bir hassasiyetle ortaya koyduğu çalışmalar neticesinde Cumhurbaşkanlığı Turu, MTB ve BMX dünya kupası yarışlarına ev sahipliği yapan Sakarya, dünyanın en yetenekli bisikletçilerine ve her renkten bisiklet taraftarına bu kenti tanıttı.

4 10