USD 16,75
EUR 17,48
ALTIN 976,05
BIST100 2.444
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Bir Yaz Gecesi Rüyası’na büyük alkış

William Shakespeare’nin ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ isimli ünlü oyunu AKM tiyatro salonunda Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nin Hazırlık C Sınıfı tarafından sahnelendi.

Bir Yaz Gecesi Rüyası’na büyük alkış - Sayfa 1

Yönetmenliğini Zerren Çevik, Yönetmen Yardımcılığını Nazlı Pekçevik’in yaptığı oyunun Danışmanlığını ise Okul öğretmenleri Hasan Şahin ve Ercan Yılmaz yaptı. Yapım, Yönetim, Kast direktörlüğü ve oyunculuk gibi tüm aşamalarının öğrenciler tarafından yapıldığı oyunda; Nur Özbakan, Furkan Uzun, Berrak Kandı, Berat Bilal Ağır, Berra Çetin, Ersin Yener, Mertali Aktaş, Zeynep Su Akkaya, Tuğra Duman, Yaren Duman, Yiğit Ege Bakcan, Rıfat Polat, Nazlı Pekçevik, Aybike Akbaş, Gaye Temel, Melisa Müjde, Beyza Feyzioğlu, Ravza Nur Işık, Eslem Adıgüzel, Ecrin Dandan  rol aldı.

1 14
Bir Yaz Gecesi Rüyası’na büyük alkış - Sayfa 2

Yönetmen Zeren Sönmez, oyun sonunda yaptığı konuşmada; sergilenen oyunun 9 ay süren bir çalışma sonun da sahneye konabildiğini belirterek çalışma arkadaşları ve okul yönetimine teşekkürlerini iletti. Rol alan oyuncuların tamamının ilk oyunculuk deneyimleri olmasına rağmen, oyunculuk performansları göz doldurdu.

2 14
Bir Yaz Gecesi Rüyası’na büyük alkış - Sayfa 3

3 14
Bir Yaz Gecesi Rüyası’na büyük alkış - Sayfa 4

4 14