USD 33,05
EUR 36,01
ALTIN 2.581,77
BIST100 11.065
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Yusuf Alemdar, Mutlu Işıksu İle Birlikte Esnaf Odalarını Ziyaret Etti

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yusuf Alemdar, Adapazarı Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mutlu Işıksu ile birlikte esnaf odalarını ziyaret etti. Alemdar, “Hep birlikte, istişare ile, ortak aklı önceleyerek şehrimiz için çalışacağız. Esnaf odalarımız inşallah en önemli paydaşlarımız arasında olacak. Sakarya birlikteliğin gücüyle yarınlara daha emin adımlarla yürüyecek” dedi.

Yusuf Alemdar, Mutlu Işıksu İle Birlikte Esnaf Odalarını Ziyaret Etti - Sayfa 1

Seçim ziyaretleri kapsamında bir dizi program gerçekleştiren Başkan Adayı Alemdar, ilk durağında Sakarya Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası’nı ziyaret etti. Oda başkanı Muzaffer Kabacan ve üyeler tarafından karşılanan Alemdar, 31 Mart sonrası gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bir diğer programında Sakarya Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Esnaf Odası ile bir araya gelen Alemdar, Oda başkanı Yekta Tepe ve üyelerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Yusuf Alemdar, Mutlu Işıksu İle Birlikte Esnaf Odalarını Ziyaret Etti - Sayfa 2

Başkan Adayı Alemdar, gün boyu sürdürdüğü programlarında, Sakarya Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı tarafından karşılanan Alemdar, sıcak karşılama için teşekkür etti. Ziyaretlerde Adapazarı Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mutlu Işıksu, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç, Gençlik Kolları Başkanı Efe Kuşdili ve MHP İl Başkan Yardımcısı Suat Yılmazer de yer aldı.

Yusuf Alemdar, Mutlu Işıksu İle Birlikte Esnaf Odalarını Ziyaret Etti - Sayfa 3

Başkanlarımızın yaptığı güzel işlerden gurur duyuyoruz

Programda konuşan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Yerimiz ufak ama gönlümüz geniş. Her iki başkanımızı da Sakarya’mız iyi tanıyor. Uzun yıllardır görevlerini en iyi şekilde yapan ve bizler de onların yaptıkları işlerden gurur duyan övgüyle bahsedenler olduk. Kim hizmet ediyorsa övgüyü hak ediyor demektir. Bizler gelecekte de şehrimize hizmet eden kim varsa hayırla yad edeceğiz. Bu vesile ile çıktığınız yolda Allah yardımcınız olsun. Şahsım ve meslektaşlarım adına ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yusuf Alemdar, Mutlu Işıksu İle Birlikte Esnaf Odalarını Ziyaret Etti - Sayfa 4

İstişare vurgusu

Konuşmasında istişare vurgusu yapan Adapazarı Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mutlu Işıksu, “STK’larımız ile istişare halinde çalışmak bizler için çok önemli. Adapazarı’ndaki tüm esnafımızın güvenli ve huzurlu bir şekilde çalışması için elimizde geleni yaptık. Şehrimizdeki tüm esnaf odalarımızla istişare halinde çalışıyoruz. İnşallah yeni dönemde de bu iş birliğini artırarak sürdüreceğiz” dedi.