USD 18,09
EUR 18,16
ALTIN 1.016,26
BIST100 3.020
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Yüce: Yaşadığımız her güzel günü onlara borçluyuz

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 15 Temmuz'un 6'ncı yıldönümünde İstanbul Emniyeti'nde darbeye karşı cuntacılara yapılan baskında şehit olan Serdar Gökbayrak'ın kabrini ziyaret etti.

Başkan Yüce: Yaşadığımız her güzel günü onlara borçluyuz - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6'ncı yıldönümünde o günlerin hatırasını yaşatmak için ziyaretler yapıyor. Yüce, günün ilk saatlerinde İstanbul'da o gece kahramanca şehadete yürüyen polis memuru Serdar Gökbayrak'ın kabini ziyaret etti. Ziyarete Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İl Müftüsü Hasan Başiş ve 15 Temmuz'un kahraman gazileri eşlik etti.

1 8
Başkan Yüce: Yaşadığımız her güzel günü onlara borçluyuz - Sayfa 2

Önce kabir, sonra ev ziyareti

Yüce, şehadetinin 6'ncı yıldönümünde şehit Gökbayrak'ın kabri başında dua etti ve protokol üyeleriyle birlikte çiçek bıraktı. Ayrıca kısa bir aradan sonra şehidin 3 çocuğu ve eşiyle görüşen Yüce, ülkenin aydınlık geleceğine ışık tutan kahramanların yazdığı destanı bir kez daha yâd etti. Program hep bir ağızdan duaların yapılmasıyla devam etti. Yüce, kabir ziyaretinin ardından şehidin Arifiye Hanlı'da bulunan evine misafir oldu. Burada Gökbayrak'ın yakınlarıyla bir araya gelen Başkan Yüce, 15 Temmuz'da yazılan destanı konuştu ve o geceye dair ilgili sohbet etti.

2 8
Başkan Yüce: Yaşadığımız her güzel günü onlara borçluyuz - Sayfa 3

"Onlar sayesinde geleceğe umutla bakıyoruz"

Başkan Yüce, "15 Temmuz gecesinde İstanbul'da şanlı bir direniş vardı. Bu direnişin sembollerinden bir tanesi de Sakarya'mızın gururu olan polis memuru Serdar Gökbayrak olmuştu. O gece askerlerle birlikte Arnavutköy Kışlası'na gireceklerdi. Gözlerini hiç kırpmadan, bir an bile tereddüt etmeden çıktılar darbecilerin karşısına. İşte orada dilinden hiç düşmeyen şehadeti tattı. Ne mutlu ona ki sevgililer sevgilisine kavuştu. Hem de mertebelerin en kutsalıyla, en muhteşemiyle gittiler. O ve onun gibi 248 kahramanımız sayesinde şu anda geleceğimize umutla bakabiliyoruz. Rabbim cennette buluştursun, ailesine ve sevenlerine sabırlar versin. Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde her birini saygıyla, duayla anıyoruz" dedi.

3 8
Başkan Yüce: Yaşadığımız her güzel günü onlara borçluyuz - Sayfa 4
4 8