USD 27,10
EUR 28,85
ALTIN 1.673,90
BIST100 7.726
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Yüce ‘Temmuz’u işaret etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Temmuz meclisinde merakla beklenen projeler için Temmuz ayını işaret etti. Nehir Ada, Mithatpaşa Garı, Karaağaç Bulvarı düzenlemesi, Kaynarca dekoratif çalışması, Tarım Lisesi projeleri için “vites yükseltiyoruz” mesajı veren Yüce, “Bitmeyen hizmet aşkı, tükenmeyen enerjiyle çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Yüce, ayrıca dünyaya örnek olan tarımsal kalkınma hamlelerinde yıllık hasat miktarlarını açıkladı.

Başkan Yüce ‘Temmuz’u işaret etti - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Yüce’nin başkanlık ettiği meclis toplantısına meclis üyeleri, komisyon başkanları, ilçe belediye başkanları ve komisyon üyeleri ile gazeteciler katıldı. Toplantıda tarımsal kalkınma hamlelerinin meyvelerinden bahseden Başkan Ekrem Yüce, Türkiye’de örnek alınan tarım projelerinden ve yıllara göre elde edilen hasat miktarından örnekler verdi. Yüce, göreve geldikleri günden bu yana yapılan tarım hamleleriyle ilgili, “Dünyaya ve ülkemizdeki birçok şehre örnek olacak işlere imza attık” vurgusu yaptı.

Başkan Yüce ‘Temmuz’u işaret etti - Sayfa 2

Hizmet dolu Temmuz: Mithatpaşa Garı

Yüce, ayrıca Büyükşehir olarak Temmuz ayı içinde ihaleye çıkılacak projelerin de müjdesini verdi. Nehir Ada, Mithatpaşa Garı’nın taşınması, Taraklı ile Sapanca’ya yeni meydan projelerinde vites artırdıklarını anlatan Yüce, ayrıca devam eden Sakarya Ticaret Merkezi, Melen Botanik Yapı Projesi, SBB Polikliniği, Tarım Lisesi gibi projelerde gelinen noktayı rapor halinde açıkladı. Yüce, ayrıca Karaağaç Bulvarı ve Kocaali Sahil Düzenlemesi ve Kaynarca Dekoratif Cadde projeleriyle ilgili bilgiler verdi. Yüce, ayrıca Mithatpaşa Garı’nın taşınmasıyla ilgili proje için de bu ay içinde ihaleye çıkılacağı bilgisini verdi.

Başkan Yüce ‘Temmuz’u işaret etti - Sayfa 3

Nehir Ada, Mithatpaşa’nın taşınması ve meydan projeleri

Yüce, “Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairemiz gibi Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız ’da da içerisinde çalışma planlarımız mevcut. Bu çalışma planlarını 3 başlık altında sizinle paylaşıyorum. Temmuz ayı içerisinde ihalesini gerçekleştirmeyi planladığımız projelerimiz şunlar: Nehir Ada, Mithatpaşa Garının Taşınması, Taraklı Meydan ve Kaldırım Düzenlemesi, Ağrı/Taşlıçay Kültür Merkezi, Sapanca Meydan Projesi, Geyve Alifuatpaşa Şadırvan, Geyve, Pamukova ve Taraklı ilçelerinde yapılması planlanan V Kanal ile ilgili keşif çalışması tamamlanmış olup, temmuz ayı itibariyle ihalesine çıkılacaktır” ifadelerini kullandı.

Başkan Yüce ‘Temmuz’u işaret etti - Sayfa 4

Karaağaç Bulvarı, Kocaali Sahili ve Kaynarca

Karağaç Bulvarı, Kocaali Sahil Düzenlemesi ve Kaynarca merkezindeki dekoratif düzenlemelerle ilgili bilgiler paylaşan Yüce, “Temmuz ayı içerisinde çalışmalarına devam edeceğimiz projelerimiz ise şöyle: Karaağaç Bulvarı, Karapürçek SAMEK, Kocaali Sahil Düzenleme, Pamukova ve Kaynarca İlçeleri Ana Caddeleri ile ilgili kaldırım ve dekoratif aydınlatılması, Kocaali SGM Projesi, Geyve Safibey-Bayat arası menfez/köprü geçişlerinin yenilenmesi ve genişletilmesi, Trafik Park, SOGEP. Bu saydığım projelerimizin gerekli adımlarını attık. En yakın zamanda çalışmalarımızı tamamlayarak Sakarya’mıza ve hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.