USD 18,48
EUR 17,81
ALTIN 973,25
BIST100 3.274
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Yüce: “Şehrimiz sporda tarihi bir günü daha yaşayacak”

2022-2023 sezonunda Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele edecek Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hentbol Takımı sahneye çıktı. Başkan Yüce, “Sakarya tarihinde ilk kez hentbol branşında en üst seviyede bir takım ile mücadele edeceğiz. Takımımız yoğun bir hazırlık sürecinin ardından bu hafta ilk maçına çıkacak. Yeni hentbol takımımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Hedefimiz şampiyonluk” dedi.

Başkan Yüce: “Şehrimiz sporda tarihi bir günü daha yaşayacak” - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hentbol Takımı’nın 2022-2023 Hentbol Süper Ligi öncesi tanıtım töreni gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin ev sahipliğinde Orman Park’ta düzenlenen programda Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Büyükşehir Belediye Spor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi, Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı İlhan Şerif Aykaç, hentbol takımı baş antrenörü Mehmet Fatih Işık, takım menajeri Burçin Albayrak, sporcular ve basın mensupları yer aldı. Büyükşehir hentbol takımına güvendiklerini ifade eden Başkan Yüce, yeni sezon öncesi tüm teknik ekip ve sporculara başarılar diledi.

1 9
Başkan Yüce: “Şehrimiz sporda tarihi bir günü daha yaşayacak” - Sayfa 2

Tüm ekibe başarılar temennisi

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “Göreve geldiğim ilk günlerde ev sahipliği yapmış olduğumuz hentbol Türkiye Kupası Final-Four müsabakalarında Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce, hentbol takımımızın süper ligde mücadele etmesi gerektiği yönünde talimatlar vermişti. Böylesi radikal bir kararı çok kısa bir süre içerisinde alıp, nihayete erdiren başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye gönülden teşekkür ederim. Başkanımızın hentbol branşına ilgi ve alakasını takdir ediyorum. Bu takımın oluşumunda çaba gösteren herkesi gönülden kutluyor, yeni sezonda tüm takıma, teknik heyete ve yönetime üstün başarılar diliyorum. Kazasız, sakatlıksız bir sezon diliyor ve tüm herkesi 13 Eylül’de Serdivan Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşmaya davet ediyorum” dedi.

2 9
Başkan Yüce: “Şehrimiz sporda tarihi bir günü daha yaşayacak” - Sayfa 3

Önceliğimiz şehrimize ve ülkemize fayda sağlamak

Başkan Yüce, törende yaptığı konuşmada, “Sakarya’mız, konumu ile sanayisi, turizmi, tarımı, sporu ile içerisinde barındırdığı kültürü ile insanları ile potansiyeli yüksek bir şehir.

Hep söylüyorum Sakarya ‘Şehirlerin Şehri’dir. Göreve geldiğimiz 42 ayda Sakarya’mız için elimizi taşın altına koymakta zerre tereddüt etmeden çalışmaya devam ediyoruz. Şehrimizdeki potansiyelleri daha iyi değerlendirmek için proje üretiyoruz. Sadece üretmekle kalmıyor, ürettiğimiz projeleri hayata geçiriyoruz. Her alanda öncelikle şehrimize ve ülkemize fayda sağlamak ve dünyaya örnek olmak nihai hedefimizdir” dedi.

3 9
Başkan Yüce: “Şehrimiz sporda tarihi bir günü daha yaşayacak” - Sayfa 4

Ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz

Yüce, “Sakarya’mız; sizlerin de yakından takip ettiği gibi gerek peyzaj ve süs bitkiciliğinde gerek sporda dünyaya açılan bir penceredir. Gerek bireysel gerek takım sporları fark etmeksizin sporun temelinde yatan bir ahlak bilinci vardır. Bu sebeple spor faaliyetlerini çok önemsiyor gerek ulusal gerek uluslararası arenada gerçekleştirilen şampiyonaların şehrimizde düzenlenmesinden gurur ve mutluluk duyuyoruz. Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde gerçekleşmiş olan Uluslararası Bisiklet Festivalini ve PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarını hamdolsun gerçekleştirdik. Dünya’nın her yerinden gelen misafirlerimizi ağırladığımız etkinlerimiz ile gurur duyuyoruz” diye konuştu.

4 9