USD 20,69
EUR 22,23
ALTIN 1.302,87
BIST100 4.965
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Yüce müjdeyi paylaştı: Türkiye'nin 2023 Avrupa Spor Şehri Sakarya!

Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği organizasyonlar, sportif faaliyetler ve ev sahipliği yaptığı dev organizasyonlar sayesinde Sakarya, Türkiye’de '2023 Yılı Avrupa Spor Şehri' ödülünü kazanan şehir oldu.

Başkan Yüce müjdeyi paylaştı: Türkiye'nin 2023 Avrupa Spor Şehri Sakarya! - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sporun her alanında ortaya koyduğu gayretli çalışmaların karşılığını elde ettiği başarılarla almaya devam ediyor. Başkan Ekrem Yüce'nin "Bir şehir sporsuz olmaz" sloganıyla verdiği talimatlar üzerine bisiklette, hentbolda, futbolda, amatör sporlarda, otomobil sporlarında ve sportif sosyal projelerde hız kazanan Büyükşehir Belediyesi, hanesine her gün yeni bir başarı yazdırıyor. 

Başkan Yüce müjdeyi paylaştı: Türkiye'nin 2023 Avrupa Spor Şehri Sakarya! - Sayfa 2

Özellikle son dönemde yüzlerce ülkeden canlı yayınlanan dünyanın en önemli bisiklet dünya kupalarına, Bike FEST'e, Off-Road kupasına, amatör sporlarda uluslararası yarışlara ev sahipliği yapan Büyükşehir, ayrıca Sakarya'ya Süper Lig'de mücadele eden ilk hentbol takımını da kazandırdı.

Başkan Yüce müjdeyi paylaştı: Türkiye'nin 2023 Avrupa Spor Şehri Sakarya! - Sayfa 3

Ödülü Başkan Yüce alacak

Sırasıyla 'Dünya Bisiklet Şehri' ve dünyanın sporda yükselişte olan şehri olan, birçok yeni unvan kazanan Sakarya, bugünden itibaren sporda Avrupa'nın en önemli şehirlerinden bir tanesi oldu. Sakarya’nın '2023 Avrupa Spor Şehri' unvanı için Avrupa Başkentleri ve spor Şehirleri Federasyonu'na (ACES Avrupa) yaptığı başvuru kabul edildi.

Başkan Yüce müjdeyi paylaştı: Türkiye'nin 2023 Avrupa Spor Şehri Sakarya! - Sayfa 4

Yazılan 'talep mektubu' ACES Avrupa tarafından Sakarya'ya gelen 5 kişilik heyet, kentin dört bir yanında inceleme yaptı. Yapılan değerlendirmeler sonucu Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de '2023 Avrupa Spor Şehri’ Ödülüne layık görülen tek şehir oldu. Sunulan dosyaları inceleyen Sakarya'nın sporda öncü şehir olduğuna kanaat getiren ACES Avrupa, bu ödülü Avrupa Parlementosu'nda resmi törenle Başkan Ekrem Yüce'ye teslim edecek.