USD 27,08
EUR 28,84
ALTIN 1.675,16
BIST100 7.795
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Yüce: Asil, güçlü ve vatanına sadık bir milletiz

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Ağustos ayı vatanımız için zafer ayıdır. Milletimiz bu şanlı zaferle; milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

Başkan Yüce: Asil, güçlü ve vatanına sadık bir milletiz - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinliklere katıldı. Başkan Yüce’nin yanı sıra programda Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Milletvekili Ertuğrul Kocacık, İl Garnizon Komutanı vekili Topçu Albay Tarık Demirci, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, STK temsilcileri, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Yüce: Asil, güçlü ve vatanına sadık bir milletiz - Sayfa 2

Meydanda coşkulu kutlama

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Büyükşehir Mehteran Takımı’nın gösterileriyle devam etti. Sakaryalı vatandaşların meydanı doldurduğu buluşmada 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı büyük bir coşkuyla kutlandı.

Başkan Yüce: Asil, güçlü ve vatanına sadık bir milletiz - Sayfa 3

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun

30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Bizlere bu zaferi kazandıran Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, gazi Meclisimizin tüm üyelerini, kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle yad ediyorum. Aynı şekilde terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da verdiğimiz şehitlerimizi şükranla yad ediyor, hepsine de Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize sıhhat ve afiyet temenni ediyorum. Allah bizlere bir daha o günleri yaşatmasın” dedi.

Başkan Yüce: Asil, güçlü ve vatanına sadık bir milletiz - Sayfa 4

Zafer ayı Ağustos

Yüce, “Bugün bir araya geldiğimiz bu anlamlı günün verdiği haklı mutluluğun ve gururun içerisindeyim. Ağustos ayı vatanımız için zafer ayıdır. Anadolu Türk-İslam birliğini temin ettiğimiz Çaldıran zaferi, bütün dünyaya huzur, güvenlik ve barış getiren Mercidabık zaferi, Sakarya ve Dumlupınar zaferleri, Anadolu’yu yurt edinmemizi sağlayan Malazgirt zaferi ve milletimize bağımsızlığın kapılarını aralayan 30 Ağustos Zaferi bu aydadır. 

Milletimiz bu şanlı zaferle; milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Millet olarak topyekûn bir olduk. Genç, yaşlı, çocuk demeden hepimiz fedakârlıklarda bulunduk. Cumhuriyetimizin temelleri bu zaferle atıldı” dedi.