USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Vekili Şehime Kaya, Serdivan Halk Eğitim Merkezi’ni Ziyaret Etti

Serdivan Belediye Başkan Vekili Şehime Kaya, AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Siber Bacı ile birlikte Serdivan Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerini ziyaret etti.

Başkan Vekili Şehime Kaya, Serdivan Halk Eğitim Merkezi’ni Ziyaret Etti - Sayfa 1

Arabacıalanı, İstiklal ve Bahçelievler Kurs Merkezlerindeki ziyarette Başkan V. Kaya’ya AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Siber Bacı, Serdivan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erhan Kantere ve Serdivan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü İbrahim İkiz de eşlik etti.

Başkan Vekili Şehime Kaya, Serdivan Halk Eğitim Merkezi’ni Ziyaret Etti - Sayfa 2

İlk olarak giyim kursuna misafir olan ve usta öğreticilerden çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan V. Kaya; el emeğinin, özverinin önemine vurgu yaparak, ortaya çıkartılan tüm eserlerin bu manada paha biçilemez olduğunu söyledi.

Başkan Vekili Şehime Kaya, Serdivan Halk Eğitim Merkezi’ni Ziyaret Etti - Sayfa 3

Kaya ve Bacı’ya giyim kursu ziyaretinde kısa bir workshop gerçekleştiren usta öğreticiler, tüm kursların temelinde asıl öğretileninin sabır olduğunu belirterek, tüm eğitim sürecinin sonunda kursiyerlerin büyük bir kısmının kendi işyerlerini açtıklarını, üretime ve istihdama da katkı sunduklarını belirttiler.

Başkan Vekili Şehime Kaya, Serdivan Halk Eğitim Merkezi’ni Ziyaret Etti - Sayfa 4

Kadın Kolları Başkanı Siber Bacı ile birlikte el sanatları, giyim, ahşap boyama, aşçılık atölyelerini de tek tek gezen Kaya; çalışmalar hakkında bilgi alarak kursiyerlere ve eğitmenlere başarılar diledi.