USD 28,89
EUR 31,75
ALTIN 1.895,51
BIST100 8.094
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Işıksu’dan Amatör Spora büyük destek

Amatör Spor Kulübü yöneticileri ile buluşan Başkan Mutlu Işıksu, “Şehrin kalbi Adapazarı’mızın spor geleceğinin çok daha iyi noktalarda olması için gayretle çalışıyoruz. Gençlik ve Spor Kulübümüzle uluslararası ve ulusal başarılara imza atmanın, amatör spor kulüplerimizle her zaman beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün de Amatör Spor Kulüplerimize 350 bin TL’lik destek sağlıyoruz. Hayırlı olsun. Adapazarı, sporla güzel.” dedi.

Başkan Işıksu’dan Amatör Spora büyük destek - Sayfa 1

Amatör Spor Yöneticileri Buluşması

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Meclis Üyeleri Behlül Bayrak ve Nilgün Akman ile birlikte amatör spor kulüpleri yöneticileri ile buluştu. Adapazarı Belediyesi Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Yaşar Zımba’nın da katıldığı buluşmada, amatör kulüplerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Mutlu Işıksu, 2022-2023 Amatör Futbol sezonunun hayırlı olması ve müsabakaların fair-play ruhu içinde oynanarak tamamlanması temennisinde bulundu.

Başkan Işıksu’dan Amatör Spora büyük destek - Sayfa 2

Adapazarı, Sporla Güzel

Adapazarı’nın her alanda başarılı ve örnek gösterilen bir merkez olması için gayretle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Mutlu Işıksu, birlik ve beraberliğin öneminin altını çizdi. Başkan Işıksu, “Şehrin kalbi Adapazarı’mızın yönetimini emanet aldığımız ilk günden bugüne, her zaman, “Adapazarı, sporla güzel” diyoruz. Gençliğe ve spora çok önem veriyoruz. 2019 yılında Adapazarı Belediyemizin bünyesinde önce Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nü hemen ardından da Adapazarı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünü kurduk. 23 Ağustos 2019 tarihinde kurulan kulübümüz Boks, Okçuluk, Triatlon, Tenis, Judo, KickBoks, Taekwondo, Modern Pentatlon, Cimnastik, Karate ve Özel Sporcular (Yüzme) branşları olmak üzere toplam 11 branşta faaliyetlerine devam ediyor.” diye konuştu.

 

Başkan Işıksu’dan Amatör Spora büyük destek - Sayfa 3

Büyük Başarılar Kazanıyoruz

Adapazarı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının çok önemli başarılara imza attığına dikkat çeken Işıksu, “Kulüp sporcularımız, 1 Avrupa Şampiyonluğu, 3 Avrupa 2.’liği, 4 Avrupa 3.lüğü, 1 Balkan Şampiyonluğu, 1 Balkan 2.'liği, 9 Türkiye Şampiyonluğu, 18 Türkiye 2.liği ve 8 Türkiye 3.lüğü dereceleri olmak üzere toplamda 45 madalya elde ederek kısa zamanda büyük başarılara imza atmışlardır. Hepsiyle gurur duyuyor, antrenör ve kulüp yönetimini de tebrik ediyorum.” dedi.

Başkan Işıksu’dan Amatör Spora büyük destek - Sayfa 4

Sporun ve Sporcunun Her Zaman Yanındayız

Sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduklarının altını çizen Başkan Mutlu Işıksu, “Spor kurslarımızla, düzenlediğimiz turnuvalarla, doğa yürüyüşleri ile gençlerimizi sporla buluşturduk, ulusal spor organizasyonlarına sponsor olarak şehrimizde spor kültürünün ve spor turizminin gelişmesine katkı sağladık. Spor malzemesi desteği verdik, sporcu kafilelerimize ulaşım desteği sağladık. Karaman Spor Kompleksimizden Adapazarı’mızın takımlarının faydalanması için gayret gösterdik. 2019 yılından bugüne kadar gençlerimizin spor yapmaları için mahallelerimize 10 adet Futbol sahası, 22 adet Basketbol Sahası, 1 Voleybol Sahası, 65 Spor Aletleri parkı kazandırdık. Aynı zamanda 9 futbol sahası ve 9 Basketbol Sahasını da yeniledik. Sporun ve sporcunun daima yanındayız, Sakarya ASKF Başkanlığı ile koordineli ve uyumlu çalışmalarımızla amatör sporun gelişmesine yönelik desteklerimiz devam ediyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Sporda Yılın Enleri Törenine de geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yine sponsor olarak desteğimizi sürdürdük.” şeklinde konuştu.