USD 32,77
EUR 35,09
ALTIN 2.457,99
BIST100 10.471
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Alemdar: Gün Sakaryaspor’un etrafında kenetlenme günüdür

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar takımın Süper Lig’e çıkış kaderini belirleyecek olan play-off finali öncesi Sakaryaspor’a stadyumda yaptığı ziyarette, “Bayrağımızı dalgalandıran nice başarılı sporcumuz gibi Sakaryasporumuzu o şanlı günlere döndüreceğinize inancımız tamdır. Gün, kenetlenme günüdür. Herkesi şehrimizin takımının etrafında kenetlenmeye davet ediyorum. İnanıyoruz, Sakaryaspor şehrimize şampiyonluk hediye edecek” dedi.

Başkan Alemdar: Gün Sakaryaspor’un etrafında kenetlenme günüdür - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 30 Mayıs Perşembe günü Yeni Adana Stadı’nda TFF 1. Lig Play-Off Final karşılaşmasına çıkacak Sakaryaspor’un antrenmanını ziyaret etti.

Başkan Alemdar: Gün Sakaryaspor’un etrafında kenetlenme günüdür - Sayfa 2

Motivasyon ziyareti

Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve yönetimi tarafından karşılanan Başkan Alemdar, teknik heyet ve futbolcularla bir araya geldi. Tüm şehrin Sakaryaspor’un etrafında kenetlendiğini ifade eden Alemdar, zorlu mücadele öncesi takımın yanında oldukları söyledi ve başarılar diledi. 

Takıma baklava ikramında bulunan Başkan Alemdar, daha sonra Dükkan54’ü ziyaret etti. Başkan Genç ile beraber kulüp ürünlerini inceleyen Başkan Alemdar, sezon için üretilen siyah ve beyaz formalardan aldı.

Başkan Alemdar: Gün Sakaryaspor’un etrafında kenetlenme günüdür - Sayfa 3

“Bu şehrin bu başarıya ihtiyacı var”

Şehrin bu şampiyonluğa ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Alemdar, “Her zaman yanınızdayız, şehir yanınızda bunu bilin. Bu şehrin bu şampiyonluğa ihtiyacı var. Sabırsızlıkla kupanın şehre gelmesini bekliyorlar. Allah nasip ederse Kocaeli’deki performansınızı iyi şekilde sergileyip inanıyoruz ki Süper Lig’de de maçları kazanacaksınız. Bu ışığı sizlerde gördük. Sakarya’nın da böyle başarıları hak ettiğini düşünüyorum. Bu şehir insanı size sahip çıktığı sürece sizler de bunu karşılıksız bırakmayacaksınız, bunu biliyoruz. Bu süreci de başarıyla aşıp Sakaryaspor’un şanlı tarihine yeniden geri döneceğinize inanıyoruz.” dedi.

Başkan Alemdar: Gün Sakaryaspor’un etrafında kenetlenme günüdür - Sayfa 4

“Hocalarımıza ve size güveniyoruz”

Alemdar, “Avrupa Kupaları’nda da mücadele eden bir Sakaryaspor’u düşlüyoruz. Takımımızın geçmişine baktığımızda bunların çokta uzak olmadığını görüyoruz. Sakaryaspor’u tıpkı büyük kulüpler gibi tüm Türkiye tanıyor. Ulusal ve uluslararası anlamda nice değerler, başarılı sporcular yetiştirmiş bir şehirde yaşıyoruz. Bu sahalarda, bu şanlı formayı terletmiş büyük ağabeylerinizin peşinden gitmekte sizler için büyük onurdur. Başkanımıza, yönetime, hocamıza ve sizlere güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.