USD 32,77
EUR 35,09
ALTIN 2.457,99
BIST100 10.471
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Alemdar, 500 yıldız sporcuyla: “Sakarya’ya sporcu yetiştiren kimliğini yeniden kazandıracağız”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle Sakarya’nın 500 aşkın yıldız sporcusuyla bir araya geldiği buluşmada, “Sizler bu şehrin mücevherleri, geleceğimiz, güvencemizsiniz. Biz inanıyoruz dün olduğu gibi Sakarya nice başarılı sporcu yetiştirecek. Bu şehre sporcu yetiştiren kimliğini yeniden kazandıracağız. Her zaman yanınızdayız” dedi.

Başkan Alemdar, 500 yıldız sporcuyla: “Sakarya’ya sporcu yetiştiren kimliğini yeniden kazandıracağız” - Sayfa 1

Sakraya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle her branşta şehrini ülke ve dünya çapında başarıyla temsil eden 500 aşkın yıldız sporcuyla bir araya geldi.

 

Başkan Alemdar, 500 yıldız sporcuyla: “Sakarya’ya sporcu yetiştiren kimliğini yeniden kazandıracağız” - Sayfa 2

Tüm dallardan sporcu

Buluşmada futbol, karate, wushu, judo, taek-wondo, kano, bilek güreşi, masa tenisi, yüzme, güreş, bocce, atletizm, hentbol, kürek ve farklı branşlarda onlarca sporcu yer aldı.

 

Başkan Alemdar, 500 yıldız sporcuyla: “Sakarya’ya sporcu yetiştiren kimliğini yeniden kazandıracağız” - Sayfa 3

Başkan Alemdar’a İl Gençlik ve Spor Müdürü Nevzat İnanç, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, FİFA Kokartlı Hakem Atilla Karaoğlan, Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir, Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz, SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sevda Çiftçi ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar da eşlik etti.

 

Başkan Alemdar, 500 yıldız sporcuyla: “Sakarya’ya sporcu yetiştiren kimliğini yeniden kazandıracağız” - Sayfa 4

Sakarya’nın geleceği

Şehirde faaliyet gösteren tüm branşlardan sporcular ve antrenörlerin katıldığı buluşmada adeta bir sporcu okulu olan, Türkiye’ye nice büyük başarılar kazandıran önemli isimleri yetiştiren Sakarya’nın spor geleceği konuşuldu.