USD 33,04
EUR 36,02
ALTIN 2.582,98
BIST100 11.065
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Adayı Yusuf Alemdar: “Sakarya’mızın adını sporun her alanında zirveye taşıyacağız”

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Sakarya Şubesi’ni ziyaret etti. Konuşmasında tesisleşmenin önemine dikkat çeken Alemdar, “Tesisleşmenin sporcu yetiştirmek için ne kadar önemli bir unsur olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda yeni spor alanları inşa edecek, modern saha ve tesisleri şehrimize kazandıracağız. İnşallah Sakarya’mızın adını birçok spor branşında zirveye taşıyacağız” dedi.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar: “Sakarya’mızın adını sporun her alanında zirveye taşıyacağız” - Sayfa 1

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu ziyaret etti. ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve yönetimi tarafından karşılanan Alemdar, sıcak karşılama için teşekkür etti.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar: “Sakarya’mızın adını sporun her alanında zirveye taşıyacağız” - Sayfa 2

Programda Sakarya’nın ilk kadın Avrupa Karate Hakemi unvanı alan Sevgi Çakmak’a Başkan Adayı Alemdar tarafından plaket takdim edildi. Daha sonra Erenler54 Spor Kulübü oyuncularıyla bir araya gelen Alemdar, 2023-2024 futbol sezonu Turab Makina U14 Ligi Şampiyonu olan takım oyuncularına ve antrenörlerine madalyalarını ve kupalarını takdim etti.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar: “Sakarya’mızın adını sporun her alanında zirveye taşıyacağız” - Sayfa 3

Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen programa, Erenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rahmi Şengül, Arifiye Belediye Başkanı ve Başkan Adayı İsmail Karakullukçu, Erenler İlçe Başkanı Ömer Barik, Söğütlü Belediye Başkan Adayı Selçuk Kurt, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, TÜFAD Sakarya Şube Başkanı Tamer İlaçan, Saha Komiserleri Dernek Başkanı Mahmut Güzel ve Avrupa ve Dünya Karate Federasyonları Hakem Kurulu Üyesi Uğur Kobaş katıldı.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar: “Sakarya’mızın adını sporun her alanında zirveye taşıyacağız” - Sayfa 4

Şehrimizin spor gelişimine katkı sunmaya devam edeceğiz

Programda konuşan ASKF Başkanı Yaşar Zımba, “Yaptığımız işi ulvi bir iş olarak görüyoruz. Özellikle gençlerimize sporu sevdirip onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Sakarya olarak güzel bir spor şehriyiz. Bizler de Federasyon olarak şehrimizin spor konusundaki gelişimine katkı sunmaya devam edeceğiz. Ziyaretleri ve destekleri için Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar'a teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.