USD 32,87
EUR 35,66
ALTIN 2.549,86
BIST100 11.027
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Adayı Yusuf Alemdar: “Her alanda gelişmiş bir Sakarya hedefliyoruz”

Sakarya Kafkas Kültür Derneği ziyaretinde konuşan Başkan Adayı Alemdar, “her zaman kültürel çeşitliliğin büyük bir zenginlik olduğunu ifade ettik. Bizim tek derdimiz tüm kültürlerimizi bir arada tutmak ve yaşatmaktır. Örf ve adetlerimizi gelecek nesillerimize aktarmaktır” dedi. Alemdar, her alanda gelişmiş bir Sakarya hedeflediklerini belirterek, birliktelik vurgusunda bulundu.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar:  “Her alanda gelişmiş bir Sakarya hedefliyoruz” - Sayfa 1

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yusuf Alemdar, Sakarya Kafkas Kültür Derneği’nin konuğu oldu. Dernek Başkanı Orhan Sarı ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Alemdar, sıcak karşılama için dernek üyelerine teşekkür etti.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar:  “Her alanda gelişmiş bir Sakarya hedefliyoruz” - Sayfa 2

Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen programa, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Söğütlü Belediye Başkan Adayı Selçuk Kurt, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur ve Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem katıldı.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar:  “Her alanda gelişmiş bir Sakarya hedefliyoruz” - Sayfa 3

Yeni dönemde Sakarya’da farklı bir sayfa açılacaktır

Program konuşan Dernek Başkanı Orhan Sarı, “Sakarya’da büyüklerimiz 1966’da ilk kültür derneği olarak bu derneği kurdu. Çeşitli faaliyetlerle varlığını sürdüren derneğimizi Zeki Başkanımızın himayeleriyle 2013 yılında temelleri atılarak burayı kullanmaya başladık. Oldukça zorlu süreçlerden geçtiğimiz zamanlar oldu. Zeki başkanımız o nedenle bu topluluğun onursal başkanıdır. Bizler bu noktada yeni dönem için de umut doluyuz. Yusuf başkanımızın tecrübelerine güveniyor ve inanıyoruz. İnşallah yeni dönemde Yusuf başkanımız ile birlikte Sakarya çok daha farklı bir sayfa açacaktır” dedi.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar:  “Her alanda gelişmiş bir Sakarya hedefliyoruz” - Sayfa 4

Gönül coğrafyasının her güzelliğini bağrında yaşatan Sakarya

Konuşmasında kültürel çeşitliliğin zenginlik olduğuna dikkat çeken Başkan Adayı Alemdar, “Sayın Cumhurbaşkanımız Sakarya ziyaretinde de bu zenginliği ‘Gönül coğrafyasının her rengini, her güzelliğini bağrında yaşatan, Kafkaslar’ın, Balkanlar’ın, Anadolu’nun her köşesinin kokusunu taşıyan şehir’ olarak ifade etmişti. Biz de her zaman kültürel çeşitliliğin büyük bir zenginlik olduğunu ifade ettik. Bizim tek derdimiz tüm kültürlerimizi bir arada tutmak ve yaşatmaktır. Örf ve adetlerimizi gelecek nesillerimize aktarmaktır. Kafkas Kültür Derneği bunu çok iyi başarıyor. Dolasıyla kıymetli başkanımız Orhan Sarı’yı ve dernek üyelerini tebrik ediyorum” dedi.