USD 33,08
EUR 36,07
ALTIN 2.584,73
BIST100 11.110
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Adayı Yusuf Alemdar, fabrika ziyaretleriyle seçim çalışmalarını sürdürdü

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, fabrika ziyaretleriyle seçim çalışmalarını sürdürdü. Alemdar, “Tüm enerji ve düşüncemizi Sakarya’nın önündeki güzel günlere yönelttik. Projelerimizi hazırladık. Sakarya’nın tamamını kapsayan, tüm hemşerilerimizi kuşatan bir anlayışla inşallah Sakarya’yı Türkiye Yüzyılı’nın parlayan şehirleri arasına katacağız. Buna inanıyoruz, mutlaka başaracağız” dedi.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar, fabrika ziyaretleriyle seçim çalışmalarını sürdürdü - Sayfa 1

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, seçim çalışmaları kapsamında sanayi kuruluşlarını ziyaret etti. Erenler ilçesinde faaliyet gösteren fabrikaları gezen Alemdar, çalışmalara dair bilgi aldı. İlk durağında mobilya fabrikasını ziyaret eden Alemdar, burada Nevzat Fidanoğlu, Şaban Fidanoğlu ve Azem Fidanoğlu tarafından karşılandı. Firmanın işçileriyle selamlaşarak çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar, fabrika ziyaretleriyle seçim çalışmalarını sürdürdü - Sayfa 2

Akabinde bir plastik fabrikasını ziyaret eden Alemdar, işletme sahibi Halil İbrahim Kurtuluş ile bir araya geldi. Buradaki istişarelerinin ardından bir traktör fabrikasını ziyaret eden Alemdar’a, fabrikanın genel yapısı ve işlevi hakkında sunum yapıldı.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar, fabrika ziyaretleriyle seçim çalışmalarını sürdürdü - Sayfa 3

Gün boyu devam eden programlarda Erenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rahmi Şengül, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Serdar Akgün, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Ömer Barik, MHP Erenler İlçe Başkanı Mustafa Tamer, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Halit Yaylalı yer aldı.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar, fabrika ziyaretleriyle seçim çalışmalarını sürdürdü - Sayfa 4

Yerli ve milli teknolojiyi destekleyeceğiz

Ziyaretleri sonrası değerlendirmelerde bulunan Alemdar, yerli ve milli teknoloji vurgusu yaparak, “Sanayi alanında şehrimiz ciddi bir potansiyel taşıyor. Bu da gelecek için yeni yatırım fırsatları ve istihdam anlamına gelir. Bizler bu noktada sanayicilerimizi, KOBİ'lerimizi, esnafımızı, sanatkârımızı, çalışanlarımızı desteklemeye devam edeceğiz. Sanayi alanındaki bir diğer önemli konu ise, milli ve yerli teknoloji hamleleridir. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çıktığımız bu yolda yerli teknolojinin geliştirilmesi adına hayata geçirilecek projelere yerel yönetimler olarak destek vermeye hazırız” diye konuştu.