USD 30,99
EUR 33,70
ALTIN 2.021,46
BIST100 9.325
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Başkan Adayı Alemdar Hemşehri Dernekleriyle buluştu

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, yoğun mesaisine Hemşehri Dernekleri Buluşma programı ile devam etti. Sakarya’da faaliyet gösteren 40’tan fazla dernek yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelen Alemdar, “Biz bu coğrafyada aynı havayı soluyoruz, aynı suyu içiyoruz ve aynı kaderi yaşıyoruz. Yolumuz, kardeşliğimiz bir. İnşallah şehrimizin kültürel iklimini muhafaza edecek, hep birlikte Sakarya’yı inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Adayı Alemdar Hemşehri Dernekleriyle buluştu - Sayfa 1

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, 31 Mart yerel Seçimler kapsamında Sakarya’da faaliyet gösteren derneklerle bir araya geldi. 40’tan fazla dernek yöneticileri ve üyelerinin katıldığı programa, Milletvekilli Ertuğrul Kocacık, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda Ordu, Tokat, Samsun, Trabzon, Yozgat, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Bayburt, Isparta, Hemşin, Gürcü, Laz, Giresun Bulancak, Rizeliler, Ağrılılar; Bolulular, Çankırılılar, Romanlar, Kınalılar, Rumelililer, Batı Trakya, Sivas, Balkan ve Kosova göçmenleri gibi Sakarya’da faaliyet gösteren dernekler yer aldı. Programda Gaziantepliler Derneği günün anısına Başkan Adayı Alemdar’a plaket takdim etti.

Başkan Adayı Alemdar Hemşehri Dernekleriyle buluştu - Sayfa 2

Sakarya’mız sevgi ve kardeşlik coğrafyasıdır

Programda konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Her kültürden bir aile bir araya gelmiş ve huzurlu bir şekilde Sakarya’da yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde yola devam etmek istiyoruz. Bu akşam böylesine güzel bir ortamın içerisinde olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Sakarya’mız sevgi ve kardeşlik coğrafyasıdır. İnşallah 31 Mart seçimleri sonrası Yusuf başkanımızın liderliğinde şehrimiz geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyecektir. Rabbim yüzümüzü hep güldürsün, bağımızı çok daha kuvvetlendirsin ” dedi.

Başkan Adayı Alemdar Hemşehri Dernekleriyle buluştu - Sayfa 3

Sakarya kardeşliğin en güzel örneğidir

31 Mart’ta kardeşlik duygusunun artarak devam edeceğini ifade eden Milletvekili Ertuğrul Kocacık, “Hepinize katılımlardan ötürü teşekkür ederim. Sakarya’mız adeta ülkemizin cenneti niteliğindedir. Her şeyden ziyade Sakarya kardeşliğin örneğini en güzel ortaya koyan bir şehirdir. Rabbim kardeşlik hukukumuzu daim etsin. Şehrimize hep birlikte sahip çıkarak her alanda gelişimine katkı sunacağız. Ümit ediyorum ki 31 Mart’ta bu kardeşlik duygumuz artarak devam edecektir” diye konuştu.

Başkan Adayı Alemdar Hemşehri Dernekleriyle buluştu - Sayfa 4

Başkan Tever’den derneklere teşekkür

Konuşmasında ortak akıl vurgusu yapan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Kardeşlik ve huzur coğrafyası Sakarya’mızda sizlerle buluşmaktan mutluyum. Ülkemizin ve gönül coğrafyamızın farklı şehirlerinden gelerek geleceğinizi bu şehirde kurdunuz. Hem 14 Mayıs’ta hem de 28 Mayıs Cumhur İttifakı’na en güçlü desteği verdiniz, hepinize teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzde yerel seçim var. Ortak akılla şehri yönetmek adına Yusuf başkanım hazır. Sizlerin de desteği ile omuz omuza çalışıp daha güzel bir Sakarya için çalışacağız” dedi.