USD 8,86
EUR 10,36
ALTIN 494,90
BIST100 1.393
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı ne zaman yayınlanacak? Konusu nedir?

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi merakla bekleniyor. Peki dizinin ilk bölümü ne zaman yayınlanacak? Dizinin oyuncu kadrosunda kimler var? İşte Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin yayın tarihi , oyuncu kadrosu ve diziyle ilgili diğer ayrıntılar.....

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı ne zaman yayınlanacak? Konusu nedir?
15 Eylül 2021 | 13:33
Son Güncelleme:

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı ilk bölümü ile 16 Eylül 20.00'de TRT 1'de izleyici karşısına çıkacak.

Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği dizide Engin Altan Düzyatan Oruç Reis’e, Ulaş Tuna Astepe Hızır Reis’e, Yiğit Özşener Pietro’ya hayat veriyor.

Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı 1. Bölüm Fragmanı

BARBAROSLAR AKDENİZ’İN KILICI DİZİSİ OYUNCULARI

Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Yiğit Özşener, Yetkin Dikinciler, Pelin Akil Altan, Melis Babadağ, İsmail Filiz, Gülcan Arslan, Devrim Evin, Caner Topçu, Bahadır Yenişehirlioğlu

BARBAROSLAR AKDENİZ’İN KILICI DİZİSİ KONUSU

Midilli Fatihi Yakup Ağa’nın oğulları İshak, Oruç, Hızır ve İlyas babalarının ölümünden sonra ayrı düşmüşlerdir. Oruç ve İlyas, İshak Ağalarının karşı çıkmasına rağmen denizlere açılmışlardır.

İshak, Hızır’ın baba ocağı Midilli’de olmasından çok memnundur ancak Hızır’ın aklında da kitapçı Süleyman Usta ile birlikte peşine düştüğü büyük ve kutsal “sır” vardır. Ancak bu kutsal sırrın tek arayanı onlar değildir. Bu uğurda her kötülüğü yapabilecek olan Pietro da boş durmamaktadır.Baba Oruç ve İlyas korumalık görevini üstlendikleri gemide bir saldırıya uğrarlar. Bu saldırıdan sonra Oruç ve İlyas yeni bir düşman edinirler: Antuan!

Daha Baba Oruç ve İlyas İskenderiye’ye dönmeden, kötü haber Venedikli deniz tüccarlarının kurduğu Unita’nın hanına bomba gibi düşer. Antuan; hiçbir ahlaki değeri olmayan, azılı bir düşmandır. Unita’nın İskenderiye sorumlusu Sylvio’nun kızı İsabel, Baba Oruç ve İlyas için endişelense de artık olan olmuştur.

Baba Oruç’un karısı Despina’yı yeni heyecanlar beklerken, düşman Antuan hiç beklenmedik bir yerden saldıracak ve kardeşleri can evlerinden vuracaktır.

Hızır sır yolunda emaneti alarak başarılı olabilecek mi?

Oruç kurulan kumpastan kardeşi İlyas ile birlikte kurtulabilecek mi?