USD 18,64
EUR 19,30
ALTIN 1.052,13
BIST100 4.961
İHBAR hattı 0552 642 79 79

'Balkanlardan Göç' hikâyesi

Büyükşehir Belediyesi'nin AKM'de düzenlediği ve Sakarya'da yoğun olarak bulunan Balkan Göçmenleri'nin ilgisini çeken programda, "Prekaz: Balkalardan Göç Hikâyesi" isimli kitabın yazarı İbrahim Selamet göçü anlattı.

'Balkanlardan Göç' hikâyesi - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat dolu programlarına devam ediyor. Dolu dolu geçen bir Ağustos takviminin ardından yine sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Ekim programına geçildi.

1 8
'Balkanlardan Göç' hikâyesi - Sayfa 2

Etkinlikler, AKM'de düzenlenen "Prekaz: Bakanlardan Göç Hikâyesi" kitabına dair konferansla devam etti. Balkan ülkelerinden Türkiye'ye göçü konu alan kitabın serüveni bu programda konuşuldu.

2 8
'Balkanlardan Göç' hikâyesi - Sayfa 3

Balkan Göçü

Kitabın yazarı İbrahim Selamet, tarihin önemli noktalarına temas ettiği konuşmasında "Balkan Göçü" konusunda dikkat çekici bilgiler verdi. Etkinliğe, özellikle Sakarya'da yaşayan göçmenler yoğun bir ilgi gösterdi. Anlatımdan sonra ise soru cevap yapıldı.

3 8
'Balkanlardan Göç' hikâyesi - Sayfa 4

Balkan ülkesi Kosova'dan göç eden bir ailenin çocuğu olan ve Sakarya'da yaşayan yazar İbrahim Selamet, Balkan kültürünün yaşatılması geleceğe aktarılması konusunda önemli notlar paylaştı.

4 8